Soil Is Rich Minerals Various Nutrients Cultivation

Nedostatek fosforu ohrožuje venkovní rostliny hlavně v zimě. Dodat jim ho lze jednoduše

Fosfor je prvek, který je pro rostliny velmi důležitý. Nedostatek fosforu můžete poznat podle jednoduchého testu, který si uděláte doma. Fosfor pomáhá rostlinám překonat velké mrazy, proto jeho nedostatek na první pohled vůbec nemusíte poznat. Postupem času ale rostliny přestanou být vůči mrazu odolné.

Do květináčů můžete k rostlinám přidat obyčejné zápalky

Zápalky můžete vložit do květináčů k rostlinám. Budou dobře růst a navíc budou odolné vůči mrazu. Sirky zakryjte zeminou, aby byly celé schované. V nich se totiž nachází fosfor a síra, která vyžene od květin všechny parazity. Navíc s pomocí zápalek bojujete proti chorobám a dalším plísním. Rostliny budou odolnější vůči různým nemocem a nebudou na ně chodit škůdci.

Mohlo by vás zajímat:  Kočky rády nosí domů úlovky. Většina majitelů reaguje špatně a ztrácí důvěru svého mazlíčka
Zdroj obrázku: Freepik

Nedostatek fosforu na rostlinách na první pohled bohužel nepoznáte. Listy stromů nebo rostlin se ale mohou zbarvovat do purpurové barvy, sníží se odolnost vůči mrazivým teplotám a je těžké rostliny znovu dostat „do formy“. Fosfor sice najdete ve většině koupených hnojiv, ale látka není natolik účinná, protože se nedostane až ke kořenům rostliny, kde je potřeba. Můžete použít speciální prostředky a hlavně o rostlinu pečovat tak, aby se k ní fosfor dostal.

Upravte půdu

Při použití správných hnojiv nemusíte nic řešit. Je ale dobré rostlině nebo stromu dopřát vhodné podmínky, aby mohly nejen dobře růst, ale rostly dlouhá léta a mohly také plodit. Kyselou půdu odstraníte vápněním, můžete do ní přidat také organické hmoty – hnojiva se zeleným hnojením – a nezapomeňte na superfosfát, kterého můžete použít až 300 g na 10 metrů čtverečních.

Mohlo by vás zajímat:  Díky vyvážené stravě získá tělo všechny potřebné živiny a zůstane zdravé. Začněte ještě dnes
Zdroj obrázku: Freepik

Kromě fosforu rostliny potřebují také hořčík. Ten rostliny nemají vlivem deštivého počasí, který ho všechen vyplaví a nedostane se tak ke kořenům. Kyselejší zeminu můžete vápnit právě hnojivy s obsahem hořčíku. Rostlinám můžete dopřát také hořkou sůl. Nedostatek této látky poznáte na listech rostlin a stromů, které budou žloutnout.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/phosphorus-plant-growth.htm
Přidat na Seznam.cz