Medical Doctor Checking Blood Sugar Level Young Patient Diabetes Disease Control Focus Woman Hand

Vysoká hladina krevního cukru dokáže s tělem zamávat. Správný jídelníček ji zkrotí

Udržet si normální hladinu cukru není jednoduché. Je to ale velmi důležité pro naše zdraví. Především diabetici by si měli dávat pozor, kolik cukru denně přijmou, protože je to může stát i zdraví. Jak rychle snížit hladinu cukru v krvi? Poradit si můžete snadno doma, stačí, když jen trochu upravíte svůj jídelníček.

Proč se mění hladina cukru v krvi?

Hladina cukru v krvi závisí na více faktorech. Není daná pouze tím, co sníme, ale také se musíme pravidelně hýbat a dostatečně spát. Co ale můžete udělat v případě, že hladina cukru stoupá? Pomoci mohou domácí metody, které skutečně fungují a díky kterým se budete cítit lépe. Dlouhodobý příjem cukru nedělá dobře hlavně tělu. Kvůli cukru může dojít k mnoha nemocem, ze kterých je pak těžké se dostat.

Mohlo by vás zajímat:  Česnek a cibule ochrání rostliny na zahradě před mšicemi

Kontrolujte si pravidelně hladinu cukru, abyste věděli, jak na tom jste. Některým lidem hrozí diabetes. V tomto případě je důležité správně a zdravě jíst – strava musí být pestrá a bohatá na vitaminy a minerály. Bílkoviny, vláknina a další prvky jsou neméně důležité pro správnou funkci organismu. Fyzická aktivita je také potřeba, nemusí ani trvat dlouho, stačí denní procházky a máte vystaráno.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké domácí prostředky budou fungovat na snížení hladiny cukru?

Lidé s vysokou hladinou cukru musí užívat léky, které jim předepíše lékař. Jestliže to ale není tolik vážné, můžete hladinu snížit pomocí domácích metod, které jsou většinou účinné a také levné. Funguje určitě pití většího množství vody, doplnit budete muset vitamin D a hořčík. Po jídle si nedávejte odpočinek na gauči, ale raději se projděte. K jídlu si dopřejte hodně zeleniny a ovoce.

Mohlo by vás zajímat:  Lněný olej prospívá kráse i zdraví celého těla. Nikdy není pozdě zařadit ho do jídelníčku

Do jídelníčku byste měli zařadit také koření, arašídy a vynechat potraviny, které hladinu cukru uměle zvyšují. Bílé pečivo, marmelády nebo džemy nejsou pro naše tělo vhodné, stejně jako alkohol a cigarety. Pijte dostatek vody nebo zeleného čaje, který nastartuje metabolismus a podpoří látkovou výměnu. Existují také bylinky, které snižují hladinu cukru v krvi.

Zdroj: https://www.webmd.com/diabetes/diabetes-basics
Přidat na Seznam.cz