Vysev 2

Výsev trávníka

Nejvhodnější období pro výsev trávníku je jaro – od dubna do začátku června. Na jaře je půda mírně ohřátá a sušší. Na podzim je výsev také možný a doporučuje se hlavně z toho důvodu, že růst plevelů je pomalý. Teplota půdy by měla být minimálně 8 ° C a opracovat by se měla nejpozději týden před výsevom.najlepšie jem při výsevu použít Secí, kteří osivo rovnoměrně rozloží na plochu.

Výsev aplikátorem

Výsev je možné provádět v jarním, letním a podzimním období v závislosti na přítomnosti a typu závlahového systému. Při výsevu se používá secí stroje nebo aplikátor osiv. Využíváním profesionální techniky je osivo zapracováno do hloubky rovnoměrně. Rostliny tak rostou rychleji a porost se poměrně rychle chytne. Některé secí stroje jsou vhodné na málo dostupná místa. Na trhu jsou i multifunkční stroje, které provádějí více činností a jsou vybaveny hnací jednotkou.

Mohlo by vás zajímat:  Křenový postřik ochrání ovocné stromy před chorobami i škůdci. Účinně odežene i nenasytné komáry

Samotný výsev trávníka

– Do půdy se zapracuje hnojivo, nejlépe zásobní. Aby byl trávník rovnoměrně zbarvený, mělo by se hnojivo zapracovat pomocí rozmetadla – buď malého ručního, nebo při větších plochách pomocí profesionálních aplikátorů.

– Po aplikaci hnojiva se můţe aplikovat osivo asi 2 cm hluboko. Pro rovnoměrnost výsevu je potřeba vysévat dvakrát kolmo na sebe. osivo [Jak vysévat] Jak vysievaťsa nesmí zapracovat hluboko, protože trávy v počátečním stadiu klíčení nejsou schopny přerůst z větší hloubky a klíčení travního osiva by tak bylo příliš nerovnoměrné. I osivo se aplikuje pomocí rozmetadel. Na závěr se plocha zlehka prohrábne s vrchní vrstvou půdy a povrch se opět uválet.

– Semínka při okrajích cestiček a při terase se vysévají hustší. Nyní je důležité dobře polít plochu – nejlépe hadicí, která nestříká prudce na jedno místo, aby se nevyplavilo osivo a hnojivo. Voda musí vytvářet sprchu, jejíž kapky padají obloučkem k zemi. Nejvhodnější čas na zalévání jsou večerní hodiny – voda se tak rychle neodpařuje a rozdíl mezi teplotou vody a vzduchu není tak velký. Rozhodně nepolévejte během horkých dnů.

Mohlo by vás zajímat:  To nejzdravější ovoce je plné vitaminů a antioxidantů. Tyto druhy mohou vyrůst i na vaší zahradě

– Půda nesmí až do klíčení semen proschnout. Pokud je teplé a vlhké počasí, začne osivo klíčit už o pár dní – podle jednotlivých travních druhů ve směsi. Důležité je v prvních dvou týdnech klíčení udržovat plochu rovnoměrně vlhkou. Při koupi kvalitnější směsi, kde jsou odrůdy, jejichž klíčivost je 21 dní, se neobávejte toho, pokud vám osivo po dvou týdnech ještě neklíčí. Pokud jste nehnojili při setbě, je třeba obohatit půdu startovací dávkou hnojiva.

Půda nesmí až do klíčení semen proschnout. Pokud je teplé a vlhké počasí, začne osivo klíčit už o pár dní – podle jednotlivých travních druhů ve směsi. Důležité je v prvních dvou týdnech klíčení udržovat plochu rovnoměrně vlhkou. Při koupi kvalitnější směsi, kde jsou odrůdy, jejichž klíčivost je 21 dní, se neobávejte toho, pokud vám osivo po dvou týdnech ještě neklíčí. Pokud jste nehnojili při setbě, je třeba obohatit půdu startovací dávkou hnojiva.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se správně starat o zahradní rostliny?

Jak vysévat trávník?

vysev_2

Přípravky na zkvalitnění půdy

Základem zdravého a vitálního trávníku je především silný a mohutný kořenový systém, který získáme vytvořením co nejlepších podmínek pro jeho růst. Jednou z možností je i používání vhodných půdních kondicionérů. Půdní kondicionéry jsou stále častěji používaným prostředkem pro zlepšení nepříznivých půdních podmínek, a tím i zdravotního stavu trávníkových porostů.

Používejte kvalitní travní osiva

Přidat na Seznam.cz