Scenery Green Golf Meadow With Sunbeam Morning

Netradiční hnojiva dodají trávníku všechny potřebné živiny. V létě vás potěší hustě zelený koberec

Přestože se zima ještě nevzdává a jaro se zdá být daleko, majitelé zahrad by už teď měli myslet na svůj trávník. S koncem mrazů se může ukázat, že trávník vyžaduje přihnojení, aby se v létě krásně zazelenal. Nemusíte používat pouze přípravky zakoupené v zahradnictví a hobby obchodech, ale vyplatí se použít i to, co máte zrovna po ruce.

Polijte ho pivem

Pivo je produkt, který se zdánlivě nikdy nezkazí. Pokud vám ale po večírku zůstane spousta plechovek s nedopitým pivem, nemusíte ho jen vylévat do dřezu. Smíchejte ho raději s vodou v poměru 1 : 1 a zalévejte s ním váš trávník. Ideální je toto hnojivo pro trávníky, které nejsou příliš rozlehlé. Hnojit můžete i kompostem, který rozprostřete po celé ploše.

Mohlo by vás zajímat:  Výsev trávníka

Dřevěný popel je běžným odpadním materiálem, který končí v popelnicích. Může to být ale také skvělé hnojivo pro trávník. Stačí ho rozsypat po trávě, aby jí dodal živiny potřebné pro růst, a to vápník, sodík, draslík a fosfor. S popelem ale buďte opatrní. Je lepší ho používat v menším množství, jelikož v přebytku může trávníku naopak uškodit a zbarvit ho do žlutohněda. Nadbytek vápníku také může bránit správnému příjmu vody a živin.

Zdroj obrázku: Freepik

Trávník důkladně ukliďte

Chcete-li zlepšit stav trávníku, je potřeba učinit další významná opatření a nespoléhat se jen na jarní hnojení. Před aplikací posilovacích prostředků by měl být trávník dobře připravený. Jak? Nejprve z něj odstraňte mech a plevel, který trávník dusí. K tomu můžete využít specializované chemikálie nebo trávník ručně odplevelit. Mech stačí shrabat nebo ho posypat pískem.

Mohlo by vás zajímat:  Při honbě za dokonalým trávníkem nadělají mnozí spoustu zbytečných chyb. Méně je někdy více

S přihnojením trávníku byste měli počkat až do konce března nebo začátku dubna, kdy už je jen malá pravděpodobnost silných mrazů a intenzivního dlouhotrvajícího sněžení. Před aplikací hnojiva trávník posekejte a shrabte klestí a ideálně se do hnojení pusťte za oblačného dne. Případný déšť není na škodu.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/lawn-care/lgen/homemade-lawn-fertilizer.htm
Přidat na Seznam.cz