Blue Chrysanthemums Daisy Flower

Vysaďte na zahradu květiny, které bez úhony přečkají až do jara

Každý podzim se musíte rozhodnout, jaké rostliny přesunout do tepla svého domova, zakrýt chvojím nebo nechat v klidu venku. Existují druhy květin, které často pěstujeme na zahradě a snadno přežijí i tuhou zimu. Nevadí jim nízké teploty ani vítr, takže se o ně nemusíte příliš bát. Podívejme se, jaké rostliny by neměly chybět na vaší zahradě.

Chryzantémy i astry jsou skvělou volbou

Nádherné květy obou druhů rostlin ozdobí zahradu v každém případě. Chryzantémy mají mnoho barev a kvetou často až do podzimu. Díky tomu si užijete nádherných květů i v době, kdy většina rostlin již nekvete. Přes zimu je můžete nechat venku, ale mnohem lepší je zkrátit jejich výhonky a přesunout je do chladného sklepa nebo garáže. Tam snadno přežijí až do jara.

Mohlo by vás zajímat:  Při pěstování lilií hraje důležitou roli ořezání ve správný čas

Astry jsou velmi populární květiny, které má na zahradě každý druhý zahradník. Jejich obrovskou výhodou jsou krásné květy a nenáročnost při pěstování. Nejlépe se jim daří na slunném místě s vápenatou půdou. Na podzim musíte květy zastřihnout, ale jinak se o rostliny nemusíte vůbec starat. Venku vám vydrží až do jara a příští sezónu vám přinesou znovu mnoho krásných květů.

Floral Background Natural Pattern With Violet Aromatic Aster
Zdroj obrázku: Freepik

Netýkavka nebo kostřava patří mezi méně tradiční květiny

Chcete mít na zahradě originální rostliny, o které nebudete muset příliš pečovat? Zkuste kostřavu modrou. Jde o trvalku s typickou květinovou koulí. Tuto rostlinu stačí jen pravidelně zalévat, aby správně rostla a bohatě kvetla. Nemá žádné požadavky na půdu ani speciální péči. Jestli máte na svou zahradu málo času, jde o jedinečnou volbu pro pěstování.

Mohlo by vás zajímat:  Začátek podzimu je vhodný pro množení pelargonií

Další možností je netýkavka. Tato rostlina je ideální pro všechny, kdo s pěstováním květin teprve začínají. Tato květina nesnese příliš mnoho vlhkosti a musíte odstraňovat špatné listy. Jinak o ni ale příliš pečovat nemusíte. Před příchodem zimy ji můžete přesunout do tepla, aby na jaře rychleji rostla. Proti zimě jsou velmi odolné také macešky, krokusy, cibulnaté rostliny a mnoho dalších.

Zdroj: https://www.gardeningchannel.com/plants-outside-in-winter/
Přidat na Seznam.cz