White Window Flowers

Muškáty mohou zdobit balkony po celé léto. Bohaté květy zajistí několik jednoduchých kroků

Jestli si děláte seznam rostlin, které chcete mít na balkoně, rozhodně by tam neměly chybět muškáty. Jsou to okrasné květiny, které mohou dělat radost nejen na balkoně, ale také na záhonu. Nejsou to náročné rostliny, budou potřebovat pouze správné místo a pravidelnou zálivku. Díky tomu vám budou zdobit balkony celé léto svými pestrobarevnými květy.

Co dělat, aby muškáty krásně kvetly?

Muškáty nepotřebují žádnou velkou péči. Díky nim ale můžete mít nejen krásnou zahrádku, ale také byt v paneláku, protože se jim bude líbit i na balkonech. Můžete je vysadit do truhlíků, do záhonu nebo do květináčů. Muškáty jsou rostliny, které mají několik desítek odrůd. Budou se lišit nejen barvou květů, ale také tvarem listů. Navíc jsou to květiny, které krásně voní a také odpuzují hmyz, takže se na balkoně budete moci pohybovat bez obav.

Mohlo by vás zajímat:  Jiřinky potřebují dostatek slunce a vláhy, přes zimu venku nevydrží

Jak jsme uvedli, existuje několik odrůd této rostliny. Nejoblíbenější odrůdou je ta, kterou můžete zasadit nejen do truhlíku, ale také do zeminy na zahradě. Břečťanolisté pelargonie jsou zase typické svým tvarem listů. Jaké místo pro tyto rostliny zvolit? Potřebují dostatek slunce, zároveň jim ale nedělají dobře ostré sluneční paprsky. Můžete je pěstovat také v polostínu.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomeňte poctivě zalévat

Zásadní pro muškáty bude kvalitní půda. Bez té nemohou dobře růst a následně ani vykvést. Zemina pro kvetoucí rostliny bude nejlepší, navíc ji koupíte v každém obchodě. Při výsadbě květin je nutné vytvořit drenáž, aby měla přebytečná voda kudy odtéct. Jinak se pelargonie mohou dostat do stavu, kdy jim budou hnít kořeny, a tím pádem rostlina postupně uhyne.

Mohlo by vás zajímat:  Při pěstování lilií hraje důležitou roli ořezání ve správný čas

Muškáty potřebují častou zálivku. Nemusí se samozřejmě jednat o zalévání, ve kterém budou plavat, ale vlhký substrát je nutností. V případě velkého horka je musíte zalévat dvakrát denně. Nesmí se zaplavit listy, jinak jim ale můžete dopřát vody hodně. Krásných květů pak docílíte pravidelným hnojením, stačí obyčejné hnojivo z obchodu nebo si můžete připravit vlastní.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/geraniums
Přidat na Seznam.cz