Medvedi Cesnek2

Vyrazit na medvědí česnek může skončit pokutou nebo otravou. Domácí bylinka je k nezaplacení

Medvědí česnek je rostlina, kterou si můžete sami natrhat a využít jejích vlastností, které jsou prospěšné pro naše tělo. Můžete ji pěstovat nejen na zahradě, ale také v květináčích nebo jiných nádobách. Oblíbenou dekorací se může stát medvědí česnek nejen v případě, že ho využijete v kuchyni. Obsahuje spoustu vitaminů, ale dávejte si pozor, protože si ho lidé často pletou s jinými rostlinami, které mohou být jedovaté.

Co je medvědí česnek zač?

Medvědí česnek je cibulová rostlina, která má kopinaté listy. Kvete již v květnu a její květenství jsou bílá. Vydávají česnekovou vůni, ale květy nejsou vhodné pro konzumaci, protože obsahují jedovaté látky. Medvědí česnek se od toho klasického velmi liší a je potřeba to mít na paměti. Jedlou částí jsou listy, které obsahují spoustu tělu prospěšných látek.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek zázvorového čaje denně prospívá tělu v mnoha směrech. Především ženy ocení jeho účinky

Listy česneku mohou být na první pohled podobné listům jiných rostlin, proto si dávejte pozor, abyste místo česneku nenatrhali něco jedovatého a zcela nepoživatelného. Medvědí česnek je ale na některých místech chráněnou rostlinou. V Polsku je například velmi vzácný, ale můžete si ho vypěstovat doma a mít tak vlastní zásoby. Za trhání plané rostliny můžete i u nás dostat vysokou pokutu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké vlastnosti najdete v medvědím česneku?

Medvědí česnek má spoustu vlastností, kterými může pomoci od některých zdravotních problémů. Pomáhá například v boji proti kašli, ale také dokáže zabránit virovým infekcím. Má protirakovinné vlastnosti, navíc česnek patří mezi rostliny, které jsou bohaté na sloučeniny síry – ta působí jako antioxidant. Listy česneku také mají skvělý vliv na oběhový systém.

Mohlo by vás zajímat:  Metabolický věk určuje, nakolik je staré naše tělo. Díky určitým potravinám může dokonce omládnout

Medvědí česnek využijete hlavně v kuchyni. Má sladké a jemně česnekové aroma a můžete ho přidat do spousty pokrmů. Výborné z něj je pesto, které si můžete namazat na chleba nebo přidat do rizota či těstovin. Listy stačí nakrájet na malé kousky a přidat je také pod maso.

Zdroj: https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-247/bears-garlic
Přidat na Seznam.cz