Insect Pests Aphid Shoots Fruits Plants Spider Mite Flowers Pepper Attacked By

Vyhrajte konečně boj s mšicemi. Tyto přírodní prostředky překvapí svým účinkem

Není vám cizí nekonečný útok mšic na vaši zahrádku? Pak jste tu správně! Pokud se vám nedaří se jich zbavit pomocí běžně dostupných přípravků, máme pro vás řešení. Existují některé přírodní prostředky, které vám pomohou více než koupené postřiky a roztoky. Věděli jste, že vám postačí třeba jen hřebíček, cibule, kopřiva nebo tabák? Tyto metody jsou rozhodně mnohem účinnější, tak hurá na mšice! Jak tyto přírodní produkty použít k tomu, abyste se zbavili mšic? Přečtěte si v tomto článku.

Mohlo by vás zajímat:  Vyzbrojte se na novou sezonu přírodními repelenty, které udrží klíšťata v bezpečné vzdálenosti

Výluh z hřebíčku

Pokud vám mšice vysávají ovoce, zeleninu či okrasné rostliny a vy nechcete používat nic, co by rostliny mohlo poškodit, hřebíček je ideální volbou. Jedná se o přírodní produkt, který mšice udusí. Výluh z hřebíčku je lepivý, díky tomu mšicím i jiné havěti zalepí dýchací cesty a ty se udusí. Proces je velmi rychlý, do půl hodiny jsou nezvaní hosté mrtví. Hřebíček není složitý ani na přípravu. Najděte si velký hrnec, naplňte ho vroucí vodou, vhoďte hrstičku hřebíčku a nechte louhovat, dokud voda nevychladne. Pak výluh umístěte do rozprašovače a postříkejte mšice. Stejným způsobem můžete připravit a použít výluh z čerstvé i sušené kopřivy.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se komárů chytře a spolehněte se na vůně, které tento hmyz přímo nesnáší
Zdroj obrázku: Freepik

Cibule proti mšicím

I obyčejná cibule umí být úspěšná v boji proti mšicím, když víte, jak ji použít. Oloupejte dvě středně velké cibule, které zalijte litrem vody a nechte 12 hodin louhovat. Pak roztok i s cibulemi vařte 30 minut, po této době nechte výluh vychladnout a cibule vyjměte. Přelijte výluh do rozprašovače a nastříkejte ho na listy i květy, všude tam, kde se mšice nacházejí. Je vhodný pro použití na všechny rostliny. Tento výluh se velmi dobře uchovává v lahvích i sklenicích. Cibule není užitečná jen pro zbavení se mšic, ale pomůže také při potřebě zbavit se hub a houbovitých chorob. Stejným způsobem je možné připravit také výluh z tabáku. Jedna krabička cigaret vám postačí na 2 litry výluhu, který se také aplikuje postřikem.

Zdroj: https://www.gardendesign.com/how-to/aphids.html
Přidat na Seznam.cz