Barberry Bush Colorful Floral Red Background Autumn Background With Thunberg Barberry High Quality Photo

Dřišťál zdobí zahrady po celý rok a jeho pěstování zvládne i začátečník

Dřišťál je opadavý keř, který se hodí k dekoraci zahrady. Okrasou bude svými květy, plody i listy. Dřišťál je oblíbený také pro svou nenáročnost na pěstování, bujně roste a rychle se rozvětvuje.

Dřišťál je odolný vůči mrazu nebo suchu

Jak takový opadavý keř pěstovat? Poradíme několik tipů, jak na něj. Dřišťálu existuje až 500 druhů. Keř se vyskytuje spíše ve východní Asii nebo Himalájích, ale také u nás si našel své fanoušky. Dokonce u nás roste ve volné přírodě, v takovém případě se jedná o dřišťál obecný. Do výšky dosahuje až pěti metrů. Existují také odrůdy, které vyrostou dokonce až do devíti metrů.

Mohlo by vás zajímat:  Chladné období je vhodné pro množení hortenzií ze řízků

V květnu kvete drobnými žlutými nebo oranžovými květy. Na konci léta vás ale překvapí plody v podobě bobulí, které jsou červené barvy. Právě kvůli nim je dřišťál velmi oblíbeným keřem. Keře jsou nenáročné, a proto jejich pěstování zvládne opravdu každý. Nebojí se různých podmínek, větru ani mrazu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak ho vysadit a dále množit?

Dřišťál vysaďte nejlépe na slunném místě, může být i polostín. V úplném stínu by ale mohly listy trpět, uschnou a nebudou vypadat dobře. Ještě než keř zasadíte, je nutné vědět, která doba je k tomu nejlepší. Vysazuje se na podzim nebo brzy na jaře, kdy ještě není takové teplo a zároveň není půda zmrzlá.

Mohlo by vás zajímat:  Známé květiny pěstovaly už naše babičky, svým květem lahodí oku dokonce i v zimě

Řízky ale můžete nechat zakořenit v nádobách a vysazovat po celý rok. Můžete ho také namnožit, a to hned několika způsoby. Můžete sbírat semena, což musíte dělat od září do listopadu. Semena se musí oddělit od dužiny pomocí síta. Namočí se na jeden den a poté se skladují při teplotě do šesti stupňů. Na jaře můžete semínka zasadit do květináčů, ale není tu jistota, že vám nakonec ze semínek vyrostou keře.

Zdroj: https://gardenerspath.com/plants/ornamentals/grow-barberry/
Přidat na Seznam.cz