Hot Black Tea With Lemon Mint Wooden Table

Vyhodit použitý čaj je ten nejhorší nápad. Nejen v domácnosti najde skvělá využití

Čaj je velmi chutný nápoj, který patří mezi oblíbené nejen u nás, ale také jinde na světě. Dopřát si můžete ovocné, bylinné, zelené nebo černé čaje, v sáčcích nebo sypané. Každý si najde ten svůj oblíbený. Čaj ale můžete použít také na jiné činnosti než na pití. Hodí se jako prostředek na čištění a osvěžení v domácnosti.

Představíme několik tipů, jak čaj využít

Čaj můžete použít jako osvěžovač různých šuplíků a skříněk. Stačí si udělat oblíbený čaj, počkat, až vyschne sáček, a poté ho položit do zásuvky nebo mezi oblečení. Před vložením do zásuvky se ale ujistěte, že byl čaj uvařený a následně vysušený. Můžete ho vložit také do ponožek, uvázat a uložit, pokud se jedná o čaj sypaný.

Mohlo by vás zajímat:  Při správném skladování vydrží zahradní nábytek několik sezón

Snadno s pomocí čaje vyčistíte také zrcátka nebo okna. Stačí uvařit dva sáčky čaje v horké vodě, nechat vychladnout a posléze přelít do rozprašovače. Nastříkejte na zrcadlo nebo okno a následně otřete mokrým hadříkem. Čaj bude fungovat jako leštidlo a okna budou krásně čistá. Snadno s ním osvěžíte také koberec.

Zdroj obrázku: Freepik

Podlahy z tvrdého dřeva budou zářit

Jestli máte špinavé koberce nebo je potřebujete jen osvěžit, nejlepším řešením bude obyčejný čaj. Koberec posypte sušenými lístky od čaje, nechte 10–15 minut působit a uvidíte, jaký to bude mít efekt. Čajové lístky jsou velmi savé, absorbují nepříjemné pachy a koberec bude zase příjemný na dotek a osvěžený.

Mohlo by vás zajímat:  Pokojové rostliny potřebují pravidelně přesadit, aby se jim dařilo a dělaly i nadále radost

Díky čaji můžete vyčistit také podlahy, zejména ty z tvrdého dřeva. V hrnci uvařte vodu, dejte do ní 6–7 sáčků čaje a vařte 10–15 minut. Vypněte oheň a čaj nechte vychladnout. Do hrnce s čajem pak namočte hadr a vytřete s ním celou plochu podlahy. Nechte uschnout a uvidíte, že se podlaha bude lesknout. Čajové sáčky se mohou využít také na kompost nebo na jiné činnosti v domácnosti. Určitě je zbytečné je vyhazovat, stejně jako kávovou sedlinu nebo slupky od potravin.

Zdroj: https://www.thespruce.com/use-tea-to-clean-1900930
Přidat na Seznam.cz