Geranium Flowers Planter Patio Old House With Rustic Decor

Mnozí lidé mají na balkóně zázračnou léčivku, aniž by o ní věděli

Určitý druh pelargonie dokáže snížit zánět, zlepšit funkci ledvin nebo zmírnit bolest. Její další vlastností je posílení imunity a také pomůže lepšímu trávení. O které rostlině je řeč? Jedná se o pelargonii Geránium, která pochází z jižní Afriky a je známá svou typickou vůní. Oceníte hlavně její listy, které se zpracovávají v olej.

Muškáty nemusí být pouze na ozdobu balkonů a oken

Jedním z vlastností muškátů je zmírnění zánětů v těle. Jestli trpíte bolestmi kloubů, svalů nebo máte problémy s kardiovaskulárním systémem, můžete si pomoci čajem vyrobeným z těchto rostlin. Snížíte také riziko opětovného výskytu zánětu. Geránium je tradičním lékem také na bolesti hlavy a další nemoci.

Mohlo by vás zajímat:  Lilie, vznešené zahradní krásky, se vyjímají bohatými květy a některé druhy přežijí i mrazy

Výzkumy dokázaly, že čaj z muškátů uvolňuje endorfiny, které ulevují od bolesti. Snadno se tak můžete zbavit otravných migrén. Pokud budete pít čaj pravidelně, můžete si vylepšit zdraví ledvin. Obsažené těkavé složky muškátů regulují močení, a tím zlepšují detoxikaci těla. Dostanete tak z těla přebytečné tuky, sůl nebo vodu. Toxiny se budou méně hromadit a ulevíte ledvinám v jejich práci.

Zdroj obrázku: Freepik

Pelargonie umí podpořit imunitní systém a také zlepší trávení

Muškáty mají antiseptické, antibakteriální a další vlastnosti, které se dají využít jako přírodní lék proti chřipce nebo nachlazení. Šálek čaje s muškátem pomůže vyhnat mikroby z těla. Imunitní systém pitím čaje jen podpoříte a snížíte tak opakovaný výskyt chřipky.

Mohlo by vás zajímat:  Známe tajný trik, po kterém orchideje porostou a pokvetou jako o závod

Bolestivé křeče, žaludeční nevolnost nebo nadýmání jsou problémy, které patří k nepříjemnostem mnoha lidí. Čaj z muškátů pomůže i v tomto případě. Sloučeniny, které obsahuje, pomohou eliminovat bakterie, které jsou zodpovědné za zdravotní komplikace. Díky muškátům se snadno uzdravíte. Teď už máte další důvod, proč si je na balkoně pěstovat.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/geranium-oil
Přidat na Seznam.cz