Washington Hawthorn With Red Berries Autumn

Mnozí ho považují za obyčejný keř, hloh ale překvapí jedinečnými účinky na lidské zdraví

Hloh je rostlina, kterou není jistě není nutné zdlouhavě představovat. Najít ho můžete volně v přírodě, ale také vysazený v parcích. Ne všechny zaujme svým vzhledem, ale rozhodně všichni ocení její vlastnosti. Z hlohu můžeme získat léčivé přípravky, které zlepší fungování mnoha klíčových částí těla. Díky tomu se stal nedílnou součástí alternativního léčitelství a všichni bychom ho měli znát. Podívejte se, jak vám tato rostlina může pomoci.

Co je to hloh?

Hloh obecný je velmi oblíbená rostlina, kterou můžete ve střední Evropě najít na mnoha místech. Existují i další druhy, které mají široké zdravotní výhody. Patří mezi ně hloh jednosemenný, dvousemenný a mezilehlý. Rostlina může mít podobu menších i větších keřů, ale i vysokých stromů. Stejně jako jiné rostliny i hloh kvete na jaře. Plody mají kulovitý nebo oválný tvar v kaštanové, červené, oranžové nebo zelené barvě. Z květů a plodů získáte nejvíce cenných látek, ale lze využít i listy.

Mohlo by vás zajímat:  Vavřínovou mast si snadno připravíme sami doma. Blahodárně působí na akné nebo revma
Zdroj obrázku: Freepik

Co obsahuje a s čím pomůže?

Hloh patří mezi rostliny, které mají neuvěřitelně blahodárný vliv na zdraví. Obsahují velké množství vitamínu C, draslíku, hořčíku, vápníku, fosforu a sodíku. Díky tomu podporuje imunitní systém v boji s infekcemi a viry. Zlepšuje stav cév a pomáhá udržovat krevní tlak ve zdravé hladině. Zároveň se jedná o bohatý zdroj antioxidantů, které jsou důležité pro správné fungování těla. Z tohoto důvodu se často doporučuje pacientům s vysokým tlakem.

Výhody užívání hlohu

Hloh působí velmi blahodárně na lidský organismus a oběhový systém, ale také na imunitu. Obsahuje mimo jiné také flavonoidy, které dokážou snižovat krevní tlak a cholesterol v krvi. To se projevuje jako skvělá prevence před srdečními infarkty, mrtvicí a mnoha dalšími nemocemi. Působit ale může také jako prevence před civilizačními chorobami včetně rakoviny. Vyzkoušejte ho ve formě čaje nebo tinktury a zaručeně nebudete litovat.

Zdroj: https://www.woodlandtrust.org.uk/trees-woods-and-wildlife/british-trees/a-z-of-british-trees/hawthorn/
Přidat na Seznam.cz