Spoiled Rotten Tomatoes Rot Mold Vegetables Pile Organic Bio Waste Food Loss Food Waste

Vyhodit plesnivé rajče je škoda. Díky jedinému triku z něj budete těžit po celý rok

Rajčata jsou vynikající a většina lidí je miluje. Z tohoto důvodu si je hodně lidí také pěstuje na zahradě, balkonu nebo parapetu. Bohužel při nesprávném skladování může snadno dojít k tomu, že rajčata začnou plesnivět. Na druhou stranu máme velmi dobrou zprávu. Nemusíte je ihned vyhazovat, protože existují způsoby, jak je zpracovat.

Plesnivé rajče nejezte, ale nevyhazujte

Rajčata, na kterých se vytvořila plíseň, již pochopitelně nejsou vhodná ke konzumaci. To ale neznamená, že je musíte vyhodit do koše. Mnoho lidí jen odkrojí plesnivou část rajčete a zbytek sní. Nedělejte to, protože plíseň a nebezpečné bakterie se nachází v celém plodu a odříznutím poškozené části nebude rajče zdravé a v pořádku. Místo toho se naučte, jak takto znehodnocenou zeleninu použít.

Mohlo by vás zajímat:  Mlsejte zdravě. Para ořechy jsou skvělou svačinkou plnou důležitých živin
Zdroj obrázku: Freepik

Jak využít plesnivé rajče?

Jednoduchým řešením je zasadit rajče do půdy. Plátky plesnivého rajčete nebo samotná semena položte na povrch vlhké půdy. Jestli nemáte k dispozici zahradu, můžete tento proces udělat s obyčejnou vatou. Semínka zalijte, dopřejte jim sluneční záření a správnou teplotu. Mimo sezónu je nechte doma, ale jakmile přijdou teplé dny, můžete rostlinu přenést na balkon nebo na zahradu. Pamatujte ale na to, že během chladnějších nocí byste měli rostliny chránit a přenést je domů.

Mohlo by vás zajímat:  Spojení krásy a užitku v podobě voňavých květin, které vypudí klíšťata ze zahrady

Po nějaké době semena vyklíčí a budete moci pozorovat malé zelené lístky. Poté je zapotřebí rajčata přesadit do většího květináče nebo na zahradu na záhon. Jestli rajčatům poskytnete správnou půdu, světlo a závlahu, budete se moci těšit na mnoho krásných a chutných plodů, které vám přinesou keříky rajčat.

Nejlevnější metoda, jak pěstovat rajčata

Jestli jste někdy pěstovali rajčata, jistě znáte cenu jejich sazenic. Během letošního roku vše zdražuje. To znamená, že i cena sazenic ze zahradnictví nebo trhu bude mnohem vyšší. Jestli i přesto chcete rajčata pěstovat, můžete to vyzkoušet tímto způsobem. Za semínka nezaplatíte nic navíc, protože byste si plody v obchodě stejně koupili, ale můžete si tímto způsobem vypěstovat vlastní keříky.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/vegetables/tomato/gray-mold-in-tomato-plants.htm
Přidat na Seznam.cz