Gardener Woman Working Her Yard Concept Gardening Growing Caring Flowers Plants

Utrácet za drahá hnojiva je plýtvání penězi. To nejlepší pro celou zahradu najdete v odpadcích

Všichni majitelé pozemku řeší každý rok hnojiva, která mohou použít na zahradě. Se zvyšováním cen musíte počítat s tím, že obvyklé prostředky s chemií budou letos ještě dražší než dřív. Skvělou alternativou jsou přírodní produkty, které máte ve své kuchyni a nemusíte za hnojivo zaplatit ani korunu navíc. Navíc spotřebujete zbytky, které by jinak tvořily zbytečný odpad v domácnosti.

Co použít jako nejlepší hnojivo?

Vaječné skořápky a banánové slupky jsou cennými zdroji vitamínů a minerálů, stejně jako samotné potraviny, které v sobě skrývají. Vejce a banány můžete využít pro zdraví svého těla, zatímco zbytky z těchto surovin poskytnou zdraví vašim rostlinám. Vejce jsou velkým zdrojem vápníku, zatímco v banánech najdete pořádnou porci draslíku.

Mohlo by vás zajímat:  Teplé září je jako stvořené pro zahradní party

Vápník je velmi důležitý pro správný růst rostlin, protože posiluje buněčné stěny. Díky tomu jsou rostliny mnohem odolnější vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Draslík na druhou stranu podporuje bujný růst květin, ovoce i zeleniny, což je důležité zejména během jara. Když vaječné skořápky a banánové slupky zahrabete do země, poskytnete kořenům potřebné živiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak zakopat vajíčka a banány?

Jakmile budete mít k dispozici dostatečné množství vaječných skořápek a banánových slupek, můžete se do toho pustit. Ideální je tuto metodu provést, než zasadíte rostliny. V opačném případě může dojít k poškození rostlin. Vždy je musíte zakopat minimálně 25 centimetrů do země, aby vám je nevyhrabal pes nebo jiná zvířata. Co dělat, když máte záhony již hotové?

Mohlo by vás zajímat:  Po pořádném jídle si trávení zaslouží odlehčit. Zkuste třeba lahodné ovoce

Tekutá hnojiva jsou skvělou možností

Pro hotové záhony a opakované hnojení si připravte vývar ze slupek banánů a skořápek z vajec. Dejte vše do kbelíku, zalijte vodou a nechte alespoň jeden den louhovat na teplém místě. Poté tekutinu přeceďte a zalévejte květiny, ovoce i zeleninu. Toto hnojivo můžete použít prakticky na všechny rostliny, ideální je hlavně pro rajčata.

Zdroj: https://thefrugalhomestead.com/homemade-fertilizer-banana-coffee-egg-shell/
Přidat na Seznam.cz