Pelargonie1

I váš balkon může zářit barvami. Tradiční rostliny budou bohatě kvést i v náročných podmínkách

Jestli u bytu máte balkon, tak určitě přemýšlíte nad tím, jaké rostliny si na něm vysadit. Mohou ho nejen zdobit, ale také být k užitku. Výběr v obchodech je obrovský, většinou tedy bude záležet na tom, na jakou stranu máte balkon situovaný a jaké rostliny chcete mít vysazené. Některé potřebují hodně světla, jiné zase častou zálivku. Mezi jakými květinami je dobré se rozhodovat?

Vybírejte takové rostliny, které vydrží i horší časy

Vybírejte odolné rostliny, které odolají nejen prudkému slunci, ale také větru nebo jiným rozmarům počasí, které vás mohou překvapit. Kupujte si takové, kterým nevadí mrazíky nebo naopak vysoké teploty. Jaké rostliny to jsou? Zvolit můžete například aksamitníky. Jsou to květiny, které mají rády slunce a jako půda jim postačí zahradní zemina.

Mohlo by vás zajímat:  Orchideje potřebují při zalévání zvláštní pozornost. Ideální je pro ně koupel

Muškáty jsou pak ještě oblíbenějšími květinami, protože jejich květy jsou drobné, krásné a můžete je různě barevně kombinovat. Také mají rády slunná místa, ale nevadí jim ani trocha stínu. Jsou to velmi nenáročné rostliny, které mohou pěstovat i začátečníci. Potřebují jen vydatnou zálivku, především v horkých dnech.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nezapomeňte na fuchsie nebo macešky

Fuchsie patří mezi další oblíbené květiny, které můžete vidět na většině balkonů. Vypadají totiž skvěle a nemají žádné zvláštní požadavky k pěstování. Mají obrovské množství listů a líbí se jim v mírně kyselé půdě. Venku je pak můžete mít od května do října a po celou dobu budou kvést různě barevnými květy.

Mohlo by vás zajímat:  Tři způsoby rozmnožení orchidejí v pohodlí domova: oblíbených květin může být plný domov

Macešky jsou půvabné rostliny, které nesnesou neustálé slunce, proto se jim bude dařit hlavně na západních balkonech. Kvetou ve světlém polostínu. Pokud je koupíte v malých květináčích, je vhodné je přesadit do větších nádob, aby měly dostatek prostoru. Potřebují také pravidelnou zálivku, aby byla půda neustále vlhká. Namočit by se neměly listy ani květy, které by mohly uvadat a chřadnout.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/best-flowers-for-balcony-garden/
Přidat na Seznam.cz