Molehills Garden Path Mole Problem

Vyhnat krtky ze zahrady nemusí být snadné, osvědčené metody ale vždy pomohou

Krtci jsou úžasná zvířata, pokud nejsou zrovna na vašem pozemku. Jsou to tvorové, kteří mohou během jediné noci vyhloubit až 20 metrů půdy. Na zahradách je můžete vidět od jara do podzimu, protože je přilákají rostliny a plody, které mohou sníst. Kopáním tunelů ničí nejen trávníky, ale také kořeny rostlin, nadělají velké škody a někdy je těžké je ze zahrady vyhnat.

Krtci jsou chránění, proto pozor na prostředky, které použijete

Protože krtek patří mezi ohrožené druhy zvířat, dávejte si pozor, jaké prostředky k jeho vyhnání použijete. Nevhodné jsou pasti nebo chemické postřiky, které by ho mohli zabít. Raději využijte domácí přípravky a metody, které neohrozí zvíře ani člověka, ale budou účinné a zahrada bude znovu bez tohoto nezvaného hosta.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se zbavit hryzců či hrabošů? Vyzkoušejte tyto tipy

Krtka se můžete zbavit například instalováním sítí do trávníku. Je ale nejlepší to udělat ještě předtím, než samotný trávník vysadíte. Síť se dává 10 cm pod trávník, a co se týče záhonů, dejte ji do hloubky až 30 cm, aby měly kořeny možnost se rozvíjet. Krtek se pak nedostane na povrch trávníku a nebude tvořit své oblíbené hromádky. Můžete kolem plotu ale vykopat příkop, do kterého nasypete sutinu – krtek má problémy se skalnatými povrchy.

Mohlo by vás zajímat:  Na mouchy v domácnosti bez složitostí, nejlépe fungují jednoduché metody
Zdroj obrázku: Freepik

Krtka můžete vyhnat vibracemi i srstí zvířat

Krtci jsou velmi citliví na vibrace a zvuky. Proto pokud do jejich blízkosti umístíte například plechovku nebo skleněnou lahev a vítr se do nich bude opírat, krtky vyplašíte. Je to velmi humánní způsob, navíc nemusíte utratit žádné peníze. Můžete do půdy zapíchnout i vějíř, kterého se budou zvířata bát.

Jednou z možností jsou také elektrické plašiče, pravdou ale je, že nejsou humánní a mohou krtkům ublížit. Raději vyzkoušejte i další možnosti, jako jsou vlasy a srst. Můžete použít jak lidské vlasy, tak i zvířecí srst zabalenou do chumlu. Dejte klubíčka vlasů do tunelů a uvidíte, že krtci brzy utečou. Fungovat bude také ryba nebo citron – tyto vůně krtky odradí a ti se odstěhují.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-moles-in-your-yard-garden/
Přidat na Seznam.cz