Essential Oil Bottles Isolated White

Vonné oleje dokážou bojovat proti nachlazení více než drahé léky. Díky inhalaci přinesou skutečnou úlevu

Inhalační oleje stojí pár korun. Jejich služba pro naše tělo je ale zcela neocenitelná. Pomáhají mimo jiné v případě infekcí dýchacích cest, nachlazení, chřipky a bronchitidy. Některé mohou působit také antipyreticky. Pokud máte tyto potíže, zkuste pro příště vsadit právě na inhalační oleje.

Domácí inhalace

Je to velmi jednoduchý způsob, jak bojovat s nepříjemnými projevy nachlazení. Pomáhá při přetrvávající rýmě, ucpaném nose nebo kašli. Inhalace vám umožní úspěšně vyčistit dutiny a také zvlhčit horní dýchací cesty, což velmi usnadní dýchání. Některé oleje navíc mají relaxační a uvolňující účinek. Jsou dobrým prostředkem v boji proti chronickému nervovému vypětí.

Mohlo by vás zajímat:  Krásně zelený trávník můžete mít celé léto. Stačí v horkém počasí pamatovat na několik pravidel

Jak ji provádět?

Na trhu existuje mnoho inhalačních zařízení, nejsou však ke správné a efektivní inhalaci nezbytná. Stačí si připravit misku nebo hrnec, vroucí vodu a ručník. Pacient by se měl naklonit nad misku s vroucí vodou, zakrýt si hlavu ručníkem a pár minut vdechovat páru nosem a vydechovat ústy.

Zdroj obrázku: Freepik

Které oleje používat?

Pro posílení účinků inhalace můžete použít také esenciální inhalační oleje. Tymiánový olej se hodí mít vždy v domácí lékárničce. Obzvláště dobře působí v případě přetrvávajícího kašle. Tymián podporuje vykašlávání, posiluje imunitu, snižuje záněty a usnadňuje usínání.

Mohlo by vás zajímat:  Někteří zahradníci zdobí rostliny žlutou mašlí. Tahle netypická dekorace má překvapivě skvělé účinky

Dalším vhodným produktem je eukalyptový olej. Najdeme v něm eukalyptol, třísloviny a flavonoidy. Tento olej zklidňuje dýchací cesty, pomáhá při nachlazení a chřipce a působí i jako antipyretikum.

Velmi dobrý je borovicový olej. Působí při silné rýmě, bolestech v krku a kašli. Ucpaný nos také pomůže vyčistit mátový olej. Má mimo jiné analgetický a uklidňující účinek. Pokud jej budete aplikovat večer, pomůže vám také s usínáním.

Dalším skvělým produktem je rozmarýnový olej. Má antibakteriální vlastnosti a pomáhá odstraňovat sekrety z plic. V neposlední řadě můžete zkusit kurkumový olej, jehož inhalace pozitivně ovlivňuje naši náladu, uvolňuje a zklidňuje nervový systém po náročném dni.

Zdroj: https://pranarom.ca/blog/how-to-use-essential-oils-benefits-of-aromatherapy-using-inhalation/
Přidat na Seznam.cz