Homemade Lemonade With Fresh Lemon Mint

Voda s citronem je po ránu stokrát lepší než káva. Změnu pocítíte ihned

Máte své ranní rituály, které dodržujete? Možná mezi ně patří pití kávy nebo čaje. Místo nich byste si ale měli dát citronovou vodou, která vaše tělo nastartuje na nový den, navíc obsahuje samé zdravé věci – vitaminy, minerály a další látky, které tělo ocení. Nejen vitamin C, ale také další vitaminy organismu prospějí. Jaké vlastnosti má citronová voda?

Dostatek vody potřebuje každý z nás

Možná se přistihnete při tom, že jste za celý den vypili jen půl litru vody. Voda je přitom pro naše tělo velmi důležitá. Když si ráno dáte pouze kávu, svému tělu tím neprospějete. Naopak potřebujete dostat do těla nejen vodu jako takovou, ale metabolismus nastartujete právě citronem. Žízeň je signálem, že vaše tělo po vodě už hodně touží, protože byste ji měli doplňovat pravidelně.

Mohlo by vás zajímat:  Kočka je hbitý domácí mazlíček, s pokojovými rostlinami se ale nemazlí

Citronovou vodou skvěle tělo hydratujete, a jestli si zvyknete ji pít každé ráno, můžete si snadno doplnit pitný režim i během celého dne. Voda díky citronu bude chutnější. Všeobecně se uvádí, že bychom měli vypít dva litry vody denně, ale WHO uvádí 30 ml na každý kilogram hmotnosti. Každý si tak snadno spočítá, kolik vody by měl vypít. Do pitného režimu se počítají i polévky nebo čaje.

Zdroj obrázku: Freepik

V citronu najdete vitamin C a pomůže vám zhubnout

Citron je skvělým zdrojem vitaminu C, který posiluje imunitu a také uklidňuje. Díky vitaminu C budete méně nachlazení, což se bude hodit především v podzimních měsících. Citronem navíc podpoříte hubnutí. Hlavně sklenice citronové vody po ránu nastartuje metabolismus a uleví tělu. Dokonce je dokázáno, že sklenice vody s citronem zajistí, že toho nakonec sníte méně.

Mohlo by vás zajímat:  Krásné, ale nebezpečné. Nejen v lese můžeme potkat nebezpečné rostliny, které skrývají jed

Citron snižuje tlak, protože obsahuje minerály a další látky, které jsou tělu prospěšné. Díky tomu, že obsahuje látky, které podporují vylučování trávicích enzymů a škodlivin z těla, podpoří látkovou výměnu, a tím pádem se vám bude lépe hubnout. Citron dokonce pomůže zlepšit stav pokožky, protože ji udrží zdravější a zvýší i produkci kolagenu.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/7-reasons-to-start-your-day-with-lemon-water-infographic/
Přidat na Seznam.cz