Herbal Tea Glass Cup Fresh Melissa Leaves Background Wooden Boards

Trávicí obtíže mohou propuknout kdykoli. Proto se vyplatí mít po ruce tyto skvělé čaje

Většina z nás už pocítila, jaké to je mít zažívací potíže. Průjem, nevolnosti nebo bolesti žaludku jsou celkem normálním jevem. Bohužel se mezi tyto problémy řadí také syndrom dráždivého tračníku. Velmi často tyto komplikace souvisí s naším životním stylem, stresem, kterému se denně vystavujeme, nebo nedostatečným pohybem a zdravou stravou.

Zažívací potíže si nevybírají, napadnou každého

Zažívací potíže vás mohou přepadnout v jakémkoli věku. Bohužel je to dané tím, že se nezdravě stravujeme, ale také stresem, kterému se vystavujeme. Neduhy ale bohužel samy nezmizí, budete jim muset pomoci. Jestli chcete být připraveni na všechno, můžete sáhnout po domácích prostředcích, které pomohou právě při těchto problémech. Bolesti žaludku nebo průjem se mohou objevit kdykoliv a je dobré mít doma připravenou pomoc.

Mohlo by vás zajímat:  Krásné bylinky budou ozdobou zahrad či balkonů a najdou využití v domácí lékárničce

Můžete vyzkoušet například bylinné čaje na zažívání, kterých existuje několik druhů. Stimulují vylučování žaludečních šťáv a také přináší velkou úlevu. Představíme čtyři způsoby, kterými si můžete pomoci. Fenyklový čaj je velmi oblíbeným doplňkem. Jeho účinky jsou na lidský organismus skvělé. Má relaxační účinky, ale také uvolní střevní křeče a zároveň chrání stěny žaludku.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky mohou ulevit žaludku

Další bylinou, která může pomoci, je šalvěj lékařská. Je to rostlina, která se užívá již po staletí. Obsahuje vitaminy A, B nebo C a také minerální soli. Má antibakteriální a další účinky, které poznáte na svém těle. Čaj ze šalvěje má pozitivní vliv na trávicí systém, takže se zbavíte bolesti žaludku, zácpy nebo průjmu.

Mohlo by vás zajímat:  Levandule ozdobí slunný balkón. Prospěje jí méně zálivky a větší květináč

Meduňka a čaj z ní budou mít uklidňující účinky. Pomáhají také s usínáním a zbaví vás úzkosti a dalších psychických problémů. Meduňka je známá po celé Evropě a její účinky jsou dokázané. Meduňka uleví při problémech s kolikou a zbaví zánětů žlučových cest. Rozhodně byste měli vsadit právě na bylinky.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/tea-for-digestion
Přidat na Seznam.cz