Houseplant With Long Leaves Pot Against Wooden Wall Lights

Vitamin C podporuje proces fotosyntézy a chrání rostliny před stresem

Rostliny jako živé organismy potřebují správné množství živin pro zdravý růst. Jednou z nejpotřebnějších živin pro rostliny je vitamin C. Jako přírodní antioxidant přináší mnoho výhod v procesu růstu rostlin, od posílení jejich odolnosti po stimulaci fotosyntézy. Dopřejte tedy svým rostlinám jeho správnou dávku.

Posílení rostlin

Ukazuje se, že vitaminy jsou nezbytnou mikroživinou nejen pro lidi, ale i pro rostliny. Před několika lety vědci dokázali, že vitamin C neboli kyselina askorbová je nezbytná pro správný růst rostliny. Vitamin C je také znám jako mikroživina podporující lidskou imunitu. Ukazuje se, že stejně ovlivňuje i odolnost rostlin. Vitamin C zvyšuje toleranci rostlin vůči stresu.

Mohlo by vás zajímat:  Jak zabránit korozi, plísni a zničení zemědělských strojů, vozidel a vagonů?

Působení tohoto antioxidantu bude tedy rostlinu chránit ve stresových situacích, jako je například příliš vysoké sluneční záření, přílišné sucho nebo přelití. Vitamin C je komponent potřebný k fotosyntéze, tedy biochemickému procesu, který umožňuje rostlinám transformovat světelnou energii na chemickou energii potřebnou pro jejich správný růst a vývoj. To je nezbytné k vytvoření nových rostlinných tkání včetně kořenů, stonků a listů.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepší kvalita ovoce

Vitamin C také hraje důležitou roli při výrobě ovoce a zeleniny a zvyšuje jejich výživovou hodnotu. Je třeba vytvořit sladkou chuť a světlou barvu některých druhů, například jahod. Tato složka také reguluje proces zrání, což způsobuje rovnoměrné provedení. Kromě toho antioxidační vlastnosti vitaminu C pomáhají zabránit rozpadu ovoce. Pomáhá také při účinnější absorpci živin a zlepšuje celkové zdraví a vitalitu rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Mnozí házejí do koše poklad. Dýňová semínka jsou přitom v účincích na zdraví unikátní

Existuje však velmi jednoduchý domácí způsob, jak vyživovat rostlinu vitaminem C. Toto je levná metoda, kterou může vyzkoušet každý. Je založena na rozpuštění jedné 1000mg tablety vitaminu C v litru vody. Takové tablety lze získat v lékárnách a větších supermarketech. Při zalévání rostlin vodou s přídavkem vitaminu C je třeba pamatovat na to, že rostliny skladují tento vitamin, takže tato směs stačí k použití jednou měsíčně.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6912510/
Přidat na Seznam.cz