Houseplant With Long Leaves Pot Against Wooden Wall Lights

Vitamin C podporuje proces fotosyntézy a chrání rostliny před stresem

Rostliny jako živé organismy potřebují správné množství živin pro zdravý růst. Jednou z nejpotřebnějších živin pro rostliny je vitamin C. Jako přírodní antioxidant přináší mnoho výhod v procesu růstu rostlin, od posílení jejich odolnosti po stimulaci fotosyntézy. Dopřejte tedy svým rostlinám jeho správnou dávku.

Posílení rostlin

Ukazuje se, že vitaminy jsou nezbytnou mikroživinou nejen pro lidi, ale i pro rostliny. Před několika lety vědci dokázali, že vitamin C neboli kyselina askorbová je nezbytná pro správný růst rostliny. Vitamin C je také znám jako mikroživina podporující lidskou imunitu. Ukazuje se, že stejně ovlivňuje i odolnost rostlin. Vitamin C zvyšuje toleranci rostlin vůči stresu.

Mohlo by vás zajímat:  Dýně vytvoří dokonalou podzimní atmosféru

Působení tohoto antioxidantu bude tedy rostlinu chránit ve stresových situacích, jako je například příliš vysoké sluneční záření, přílišné sucho nebo přelití. Vitamin C je komponent potřebný k fotosyntéze, tedy biochemickému procesu, který umožňuje rostlinám transformovat světelnou energii na chemickou energii potřebnou pro jejich správný růst a vývoj. To je nezbytné k vytvoření nových rostlinných tkání včetně kořenů, stonků a listů.

Zdroj obrázku: Freepik

Lepší kvalita ovoce

Vitamin C také hraje důležitou roli při výrobě ovoce a zeleniny a zvyšuje jejich výživovou hodnotu. Je třeba vytvořit sladkou chuť a světlou barvu některých druhů, například jahod. Tato složka také reguluje proces zrání, což způsobuje rovnoměrné provedení. Kromě toho antioxidační vlastnosti vitaminu C pomáhají zabránit rozpadu ovoce. Pomáhá také při účinnější absorpci živin a zlepšuje celkové zdraví a vitalitu rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Banánová slupka zakopaná do země podpoří růže v bohatém kvetení

Existuje však velmi jednoduchý domácí způsob, jak vyživovat rostlinu vitaminem C. Toto je levná metoda, kterou může vyzkoušet každý. Je založena na rozpuštění jedné 1000mg tablety vitaminu C v litru vody. Takové tablety lze získat v lékárnách a větších supermarketech. Při zalévání rostlin vodou s přídavkem vitaminu C je třeba pamatovat na to, že rostliny skladují tento vitamin, takže tato směs stačí k použití jednou měsíčně.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6912510/
Přidat na Seznam.cz