Bright White Living Room Tableai Technology Generated Image

Jedlá soda ochrání rostliny na zahradě a udrží řezané květiny déle čerstvé

Jedlá soda je běžnou přísadou při pečení, ale věděli jste, že se může hodit i na zahradě? V tomto článku představíme některé způsoby, jak můžete použít jedlou sodu, aby vaše zahrada prosperovala.

Použití jedlé sody na zahradě

  • Neutralizace pH půdy: Jedlou sodu lze použít k úpravě úrovně pH půdy. Pokud je vaše půda příliš kyselá, můžete ji neutralizovat přidáním jedlé sody. Jednoduše jí posypte postižené místo a zalijte vodou. Před a po přidání jedlé sody nezapomeňte otestovat pH půdy, abyste se ujistili, že jste dosáhli požadované úrovně.
  • Odstranění škůdců: Jedlou sodu lze také použít k odstrašení škůdců, jako jsou slimáci a šneci. Nasypte jedlou sodu kolem základny rostlin, abyste vytvořili bariéru, kterou tito škůdci nepřekročí. Jedlá soda totiž dehydratuje jejich těla a následně způsobuje jejich usmrcení.
  • Hnojení rostlin: Jedlá soda obsahuje malé množství dusíku, což je základní živina pro růst rostlin. Můžete proto nasypat malé množství jedlé sody kolem základny rostlin, abyste jim poskytli extra dávku dusíku.
Mohlo by vás zajímat:  Nápady na podzimní zahradní projekty, které jsou snadno dostupné
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlou sodu ocení i řezané květiny

Jedlá soda se bude hodit nejen na zahradě, ale i v případě, že si domů donesete krásnou a voňavou kytici. Jedlá soda je skvělá pro následující úkoly:

  • Udržování květin čerstvých: Přidáním špetky jedlé sody do vody ve váze pomůžete udržet řezané květiny déle čerstvé. Jedlá soda funguje tak, že zvyšuje hladinu pH vody, což pomůže zabránit růstu bakterií, které jinak způsobují vadnutí květin.
  • Oživení zvadlých květin: Pokud vaše řezané květiny již uvadly, můžete je oživit přidáním lžíce jedlé sody do tří litrů vody a namočením květin do roztoku na několik hodin. Jedlá soda pomůže květiny znovu hydratovat a vrátit jim život.
  • Zachování barvy květin: Jedlá soda může také pomoci zachovat barvu řezaných květin. Jednoduše přidejte špetku jedlé sody do vody ve váze a vaše květiny zůstanou déle živé a barevné.
Zdroj: https://gardening.org/12-amazing-ways-to-use-baking-soda-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz