Sugar 2510533 1920

Zkuste použít práškový cukr na zahradě a pro rostliny

Ano, skutečně jde o ten sladký práškový cukr, který se přidává do jídla pro vykouzlení typické a často až návykové sladké chuti. Jde o zdroj energie nejenom pro lidské tělo, ale i pro rostliny. Jak využít cukr pro hnojení zahrádky, nebo pro delší výdrž květin ve váze? To si přečtěte přímo v článku!

Prodlužte krásu trhaných květin ve váze

Aby kytice trhaných květin zůstala dlouho krásná, přidává se do vody směs prodávaná v malém sáčku rovnou s koupenou kyticí. Jenže když si květiny utrhnete na zahrádce, případně po první výměně vody, přichází na řadu otázka, jak doplnit živiny teď? Jednoduše přidejte do čerstvé vody zhruba lžíci cukru. Uvidíte, že díky pravidelné výměně vody s doplněným cukrem vydrží kytice déle krásná.

Mohlo by vás zajímat:  Nelučte se s oblíbenou žehličkou. Při správné údržbě vám bude sloužit roky

Pro lepší kvalitu substrátu

Když přidáte trochu cukru k substrátu u zahradních rostlin, případně s ním posypete trávník, za pár týdnů začnete pozorovat lepší růst. Je to z toho důvodu, že dodaná energie a živiny z cukru nastartují činnost dobrých bakterií v půdě, které se starají o tvorbu živin pro rostliny.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Cukrová pasta na čištění skvrn

Cukr smíchaný s trochou vody je ideální pro odstranění nepříjemných skvrn od trávy. Připravenou pastu naneste na místo se zelenou skvrnou, nechte chvíli působit a následně dejte prát přesně tak, jako jste zvyklí. Princip odstranění zelené skvrny od trávy funguje díky enzymům z cukru, které dokážou navázat chlorofyl, takže jde o perfektní čistidlo přesně na tento druh skvrn.

Mohlo by vás zajímat:  Pokácet strom na zahradě není nic snadného. Narazit můžeme na legislativu i ochranáře přírody

Další možnosti využití cukru

Obyčejný a levný práškový cukr se dá využít ještě dalšími způsoby:

  • Čistící peeling pro ruce špinavé od oleje
  • Jako ingredience pro domácí pleťovou masku
  • Past pro chytání otravných vos
  • Pro delší skladování sušenek i sýru

Z uvedeného výčtu je zřejmé, že se vyplatí mít doma balení cukru i ve chvílích, kdy držíte dietu a nepouštíte se do pečení sladkých sušenek.

Přidat na Seznam.cz