Interior Empty Attic Floor Living Room With Dark Beams Ceilings Palm Leaves Flower Pot

Víc než krásné dekorace domova: tyto pokojovky vyčistí vzduch v interiéru

Máte doma pokojové rostliny? Jde o skvělé dekorace, které zároveň plní i praktické funkce. Stávají se přírodními filtry domácího ovzduší. Mnohé také blahodárně působí na zdraví a podporují nás v boji s různými nemocemi.

Špatná kvalita vzduchu

Většina odrůd pokojových rostlin nemá vysoké nároky na pěstování a zvládne je proto udržet při životě i zahradnický laik. Které se nejúčinněji vypořádávají se znečištěním? Problém špatné kvality ovzduší není pouze doménou měst, trpí jí i venkov. Proto umístěním pokojových rostlin do interiéru svého domova nic nezkazíte. Dnes opět roste obliba kapradiny, která se hodí do ložnice a obývacího pokoje, kde filtruje a zvlhčuje vzduch. Produkuje kyslík, preferuje mírné a rozptýlené světlo a častou zálivku.

Mohlo by vás zajímat:  Ke spokojenosti potřebují pokojové rostliny správné místo. Jinak trpí a chřadnou
Zdroj obrázku: Freepik

Pelargónií proti depresím

Extrakt ze sukulentu aloe hydratuje pokožku. Rostlina vás zbaví toxinů v místnosti, například benzenu nebo formaldehydu, vy jí ale za to musíte dopřát dostatek slunečního svitu. Častou zálivku nepotřebuje. Existuje několik odrůd břečťanu a všechny jsou nenáročné a vhodné i do interiéru. Rostou rychle a pomohou vám odstranit ze vzduchu oxid uhelnatý, trichlorethylen a formaldehyd. Éterické oleje obsažené v pelargónii vonné uklidňují nervy, pomáhají proti depresím a usnadňují usínání.

Ideální pro kuřáky

Begonie zmírňuje deprese, ionizuje a filtruje vzduch. Doporučuje se ji umístit tam, kde žijí chronicky nemocní lidé, pomáhá jim k rychlejšímu zotavení. Palmy jsou hitem posledních let. Nejoblíbenější je areka a její menší verze chamedorea. Listy odstraňují sloučeniny jako benzen, xylen a formaldehyd. Cladocolea si žádá rozptýlené světlo a časté zalévání, poté vám udělá radost nejenom působivými květy, ale i tím, že pohlcuje jedovaté sloučeniny obsažené v tabákovém kouři. Pokud chcete zvlhčit a ionizovat vzduch, pořiďte si kaktusy s velkými hroty.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/wellbeing/a668/houseplants-to-purify-house-air/
Přidat na Seznam.cz