Rostliny Loznice

Rostliny v ložnici se postarají o klidný spánek a zdravý odpočinek

Pokud si do ložnice pořídíte rostliny, rozhodně to neznamená, že vám vezmou všechen vzduch a vy nebudete moct spát. Naopak, některé druhy rostliny pomáhají dobrému spánku, protože absorbují nečistoty ze vzduchu, a bude se vám lépe dýchat. Jaké rostliny mezi takové patří?

Můžete si vybrat mezi zelenými nebo kvetoucími rostlinami

Jednou z rostliny je tlustice – strom štěstí, který je velmi oblíbený hlavně u lidí zajímajících se o feng-šuej. Snižuje totiž negativní vibrace v místnosti a navíc se o něj snadno postaráte, protože není náročný. Potřebuje jen místo, na kterém bude po celou dobu. O zalévání se nemusíte starat zase tak často, ale naráz snese hodně vody.

Mohlo by vás zajímat:  Skogluft aneb vytvoření zdravého života za pomoci rostlin. Překonejte nejistoty a obklopte se zelení
Zdroj obrázku: Freepik

Okřídlený květ je rostlina, která vypadá nenápadně, ale do ložnice se hodí a udělá velkou službu. Vyčistí místnost od škodlivých výparů, které jdou z koberce, nábytků, nebo dokonce spotřebičů. Potřebuje jemné světlo, hojnou půdu a také dostatečnou vlhkost. Vhodné jsou rovněž pelargonie, které krásně voní a ložnici zútulní. Jejich vůně je součástí éterických olejů, které mohou mít protizánětlivé vlastnosti. Pelargonie dokonce navozují lepší spánek.

Rostliny potřebují hlavně vhodné místo

Nejčastěji se rostliny dávají na okenní parapety, tady ale záleží na tom, na jakou stranu okna máte, protože ne všechny rostliny mají rády sluneční paprsky. Zároveň ale potřebují dostatek světla. Břečťan je rostlina, která vzduch nejen pročistí, ale také ho zvlhčí, takže se vám bude nejen dobře spát, ale zároveň tím pomůžete i dalším rostlinám. Bohužel je tato rostlina jedovatá, takže ji rozhodně nedávejte do pokoje k malým dětem. Na druhou stranu ji můžete usadit na tmavé místo, protože břečťanu to vadit nebude a poroste stejně rychle.

Mohlo by vás zajímat:  Zalévání pokojových rostlin je klíčové. Ne všechny se ale spokojí se stejnou zálivkou
Zdroj obrázku: Pixabay

Dalším tipem jsou orchideje. Jsou krásné na pohled, ale zároveň zvlhčují vzduch v místnosti. Péči o tento druh květiny si velmi usnadníte tím, že ji dáte do průhledného květináče. Díky tomu poznáte na kořenech, kdy je potřeba orchidej zalít. Uvidíte také, jestli není na kořenech hniloba nebo jiná nemoc.

Zdroj: https://casper.com/blog/plants-in-the-bedroom/
Přidat na Seznam.cz