Street Light

Vhodně zvolené osvětlení dodá zahradě na podzim správnou atmosféru

Péče o zahrádku není žádná věda, ale zabere spoustu času i úsilí. Pokud ale máte ve svém čase zaběhnutý systém, tak si ušetříte čas i usnadníte práci. Léto se blíží pomalu ke svému konci a každým dnem se zkracují dny. Za pár týdnů pocítíme tmu o hodinu dříve, když se bude vracet čas zpátky. Se zkracujícími se dny nám tak bude zbývat méně času, kdy budeme moci pracovat na zahradě za světla. I když jsme v půlce září, venku to vypadá, že zažíváme dozvuky ještě léta a venkovní teploty atakují hranici blížící se ke 30 °C. Večerní teploty se pohybují okolo 20 °C s brzkým západem slunce. Nebojte se aranžovat venkovní osvětlení do své zahrady.

Mohlo by vás zajímat:  Vylouhované čajové sáčky pomohou cítit se svěží a vzpruží také rostliny

Osvětlení

Osvětlení zahrady působí dobře nejen po estetické stránce, ale také je užitečné. Budete tak mít přehled o tom, kam momentálně jdete, nebo o tom, jestli se nenachází na pozemku nezvaný host. Na trhu je k dostání mnoho typů světel a osvětlení. S nimi dokážete ozářit nejen terasu, ale i samotnou zahradu. Nesnažte se to ale přehánět, všeho moc škodí.

Na trhu jsou k mání různé lampičky, svítilny nebo dobíjecí svítidla. Svítidla jsou odolná vůči povětrnostním vlivům, využívají nízká napětí a můžete s jejich pomocí sestavit osvětlovací systémy.

Mohlo by vás zajímat:  Kopřivové hnojivo je obzvláště vhodné pro červenou řepu
Zdroj obrázku: Freepik

Nic se nemá přehánět

Ačkoliv je osvětlení vítaným doplňkem, jeho přesycením docílíte spíše kontraproduktivního výsledku. Příliš světla spíš promění vaši zahradu ve vánoční ozdobu a odpudí zvířata a další tvory. Místo toho se snažte naaranžovat světla tak, aby byla osvětlena pouze nejdůležitější místa a světlo kontrastovalo společně se stínem. Správné vyvážení tmy a světel dodá zahradě magickou atmosféru.

Venkovní dobíjecí světla

Venkovní dobíjecí světla jsou skvělou volbou, pokud nechcete mít ze zahrady zbytečné skladiště kabelů. Stačí vhodně rozmístit venkovní svítidla s LED dobíjecí baterií. V určitý moment naaranžujte jejich zapnutí a nastavte i automatické vypnutí.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/decorating/outdoor-living/outdoor-lighting-tips
Přidat na Seznam.cz