Closeup Shot Two Leaf Rakes Shovels Leaned Against Wooden Fence With Blurred Background

V září čeká každého zahradníka několik důležitých úkolů

Vzhledem k tomu, že v září přichází chladné objetí podzimu, nastává čas, abyste přesunuli svou pozornost z bohatých letních dnů k blížícím se zimním měsícům. Správná příprava zahrady na zimu je nezbytná k zajištění toho, aby rostliny přežily chlad, mráz a drsné podmínky, které je čekají.

Vykliďte zahradu

Prvním krokem při přípravě zahrady na zimu je úklid všech uvadlých rostlin, plevelu a nečistot. Odstraněním odumřelých listů nejenže zahrada bude vypadat uklizeně, ale také se zabrání šíření chorob a škůdců, kteří mohou přezimovat v rozkládajícím se rostlinném materiálu.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus přiměje ke květu oblíbené ovoce. Během pár dní se objeví květy

Ujistěte se, že kompostujete zdravý rostlinný materiál, a likvidujte všechny nemocné nebo škůdci napadené zbytky. Zkrátit trvalky na několik centimetrů nad zemí je také dobrou praxí, protože to podporuje nový růst na jaře.

Mulčujte a chraňte

Mulčování je zásadní pro ochranu kořenů rostlin před mrazem. Aplikujte silnou vrstvu mulče kolem stromů, keřů a základen trvalek. To pomůže regulovat teplotu půdy, zabránit vstupu mrazu a snížit růst plevele.

Zvažte použití organického mulče, jako je sláma, drcené listí nebo dřevěné štěpky. Mulč funguje také jako izolační přikrývka, udržuje půdu teplejší a zabraňuje jejímu opakovanému rozmrzání a opětovnému zamrzání, což může být škodlivé pro kořeny rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Dřevěný popel jde na zahradě skvěle zužitkovat. Je jedinečným hnojivem i strašákem škůdců
Zdroj obrázku: Freepik

Zazimujte svůj trávník

Při zářijových přípravách zahrady nezapomeňte na svůj trávník. Pokračujte v sekání trávníku podle potřeby, dokud tráva nepřestane růst. Shrabte listí a nečistoty, abyste zajistili, že vaše tráva bude mít dostatek slunečního světla a cirkulaci vzduchu.

Trávník můžete v září také provzdušňovat, což zlepší růst kořenů a umožní pronikání živin a vody do půdy. Hnojte pomocí zazimovací receptury, která vašemu trávníku poskytne základní živiny během zimních měsíců.

Zimní péče o rostliny

Některým rostlinám, jako jsou růže a jemné trvalky, možná budete muset poskytnout zvláštní ochranu. Zvažte zabalení keřů růží do pytloviny, abyste je chránili před chladem. Křehké trvalky lze vykopat a zasadit do květináčů pro přezimování v interiéru nebo kolem nich můžete silně mulčovat.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/what-to-do-now-september/
Přidat na Seznam.cz