Celebration Beer Cheers Concept Close Up Hands Holding Up Glasses Beer People Group

Zvětralé pivo je škoda jen tak vylít. Na zahradě jde využít nejen jako skvělé hnojivo

Milovníci piva určitě nebudou jásat, ale tento lahodný mok můžete využít také k hnojení různých druhů rostlin a na zahradě s ním odstraníte škodnou. Při setkáních u grilovaného masa nebo relaxaci na zahradě ho ale využijete mnohem více. Pivo na zahradě pomůže bojovat hlavně proti šnekům a slimákům, snadno si z něj také vyrobíte domácí hnojivo. Jakými způsoby ho tedy můžete využít?

Praktické využití piva na zahradě

Je nutné rozlišovat, jaký druh piva na zahradu použijete? Není to vůbec nutné. Jestli ale chcete pivo využít k posílení rostlin, bude vhodné vzít sycený nápoj. Můžete tak využít zbytky, které zůstaly po zahradním večírku. Plechovku piva otevřete a nechte 24 hodin stát. Pak pivo můžete využít na zahradě. Odpaří se alkohol a rostliny pak můžete bez obav hnojit.

Mohlo by vás zajímat:  Nachystejte dřevo na topení v krbu správně

Vybírejte také produkty, které neobsahují mnoho alkoholu. Nevhodná jsou rovněž piva obsahující chemická sladidla nebo aromata, ta by mohla rostlinám spíše ublížit. Kvasinky, které pivo obsahuje, jsou velmi vhodným hnojivem pro rostliny, podpoří je v jejich růstu i následném kvetení. Díky kvasnicím budou rostliny silnější a kořeny budou lépe přijímat živiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Pivo můžete přidávat do kompostu

Pivo můžete použít hotové, ale také je možné ho naředit vodou. Na zálivku pak budete potřebovat tři lžíce piva a litr vody. Díky pivu budete mít krásnou úrodu a rostliny pokvetou hojnými květenstvími. A proč je vůbec pivo tak dobré? Není to pouze kvůli kvasnicím, které jsou vhodným hnojivem. Pivo můžete přidat také na kompost, je to skvělá ochrana hlavně proti slimákům, kteří se snadno nechají nalákat na jeho vůni.

Mohlo by vás zajímat:  Olejové skvrny na dlažebních kostkách lze vyčistit jednoduchou metodou

Pivo vám například osvěží trávník. Pokud ho chcete mít jako z televize, vyplatí se použít pivo. Funguje jako kondicionér pro trávníky a díky němu se zbavíte hnědých vypálených míst, na kterých znovu poroste čerstvá tráva. Z piva si pak snadno vyrobíte také past na slimáky, stačí ho nalít do nízké misky, ve které se škůdci utopí. Vaše úroda tak bude chráněna.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/uses-for-beer-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz