Beautiful Young Woman With Vegetables Grocery Bag Home

Vědci znají recept na dlouhověkost. Klíč je v jednoduché dietě, kterou může dodržet každý

Dlouhověkost je snem snad každého z nás. Nikdo nechce být nemocný, každý by se chtěl dožít věku, aby si mohl říct, že žil naplno a užil si každou chvilku. Stres, ztráta blízkého člověka, ale také nezdravá strava se na našem zdraví a potažmo věku hodně podepisují. Pokud jíte nezdravé potraviny, nemůžete se divit tomu, že jste často nemocní. Také se zvyšuje riziko, že můžete zemřít na nemoc, kterou lidé se zdravým jídelníčkem snáze překonají.

Co jíst, abyste na tomto světě byli dlouho?

Jak si poskládat jídelníček, abyste ho měli vyvážený a zároveň tělu dodali všechny potřebné živiny, vitaminy a minerály? Není to vůbec složité. Stačí vědět, kolik toho potřebujete sníst, abyste mohli normálně fungovat. Pokud jste sportovně aktivní, měli byste si jídlo samozřejmě přidat, protože kalorický deficit je velmi důležitý. Není ale vhodné se pravidelně držet pod svým bazálním metabolismem.

Mohlo by vás zajímat:  Mrkev posílí zrak, imunitu i metabolismus. Její pěstování a skladování má jednoduchá pravidla

Dostatek zeleniny, ovoce, mléčných výrobků, kvalitního libového masa nebo ořechů vám zajistí nejen dostatek energie, ale také se vám vyhnou různá onemocnění, a tím pádem budete chránění. Dlouhověkost tak nemusí být pouze snem, můžete si ho snadno splnit. Vědci již dokonce vyvinuli dietu dlouhověkosti, která spočívá v tom, že budete jíst pouze minimum sacharidů, na druhou stranu ale dostatek tuků a dalších živin.

Zdroj obrázku: Freepik

Kombinací zdravé stravy a pohybu docílíte svého

Vědci zjistili, co je vhodné jíst, aby se člověk dožil vysokého věku. Většina z nich pak doporučuje ketogenní diety nebo takové, ve kterých se maso konzumuje pouze v malém množství. Každému to ale nemusí sednout, proto je nasnadě vyzkoušet, jaké potraviny vám budou chutnat a které raději vynecháte. Někdo si neumí den představit bez oblíbené ranní kávy, jiný si zase musí dát denně maso.

Mohlo by vás zajímat:  Krmení během zimy pomůže ptákům v zahradě přežít mrazy

Mnohdy bude záležet i na tom, ve kterém životním období se nacházíte. Je dokázáno, že ve stresovém období budete jíst mnohem více nevhodných potravin, než tehdy, kdy se vám daří. Dbejte ale také na dostatek vody, kterou přijímáte, protože ta může mnohé ovlivnit. Ve zdravém těle zdravý duch, a pokud budete aktivní, můžete se dožít velmi vysokého věku. Ten ale ovlivňuje nejen strava, může být dán také geneticky.

Zdroj: https://www.womansworld.com/posts/diets/best-diet-for-longevity-162459
Přidat na Seznam.cz