Chestnuts 4500209 1920

Magická síla kaštanů nás pobízí k jejich sbírání, mají také pozitivní vliv na zdraví

Na kaštanovou sezónu se každý rok těší děti i dospělí. Tyto plody ovšem skrývají mnoho zajímavostí, o kterých většina lidí nemá vůbec ponětí. Kaštany vždy zpod stromů rychle zmizí, ale nemyslete, že je sbírají jen děti. Mnoho lidí také věří v jejich sílu a pozitivní vliv na zdraví a pohodu. Ale víme toho o nich dost?

Proč kaštany sbíráme?

Kaštany nebo plody kaštanu mají zvenčí zelené skořápky se špičkami, které po zrání prasknou a uvolní hnědé, lesklé kuličky. V mnoha domech hrají dekorativní roli. Je těžké popřít jejich krásu, a když jsou zavřeny ve velké nádobě nebo rozptýleny na ozdobném talíři, skutečně působí elegantním, přírodním dojmem. Kaštany jsou také ceněny pro svůj prospěšný vliv na lidské zdraví. Mnozí věří v jejich dobrou energii a pozitivní vliv na psychickou pohodu.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké ovoce v tomto období?
Zdroj obrázku: Pixabay

Pohlcují elektromagnetické záření a špatnou energii

Prozatím neexistují žádné vědecké důkazy, ale říká se, že kaštany mohou absorbovat elektromagnetické záření v domácnosti. Proto by se čerstvě sklizené kaštany měly položit vedle televize nebo počítače a také stojí za to mít je neustále v kapse. Máte-li možnost, udělejte z nich několik menších dekorací, které rozmístíte po místnostech v celém bytě nebo domě.

Již naše babičky věřily v životodárnou sílu podzimních plodů, zejména kaštanů. Mnoho lidí tomu věří dodnes. Kaštany měly pohlcovat špatnou energii a hromadit ji v sobě, aby nemohla volně pobíhat po domě. Po měsíci bylo nutno kaštany posbírat, vyhodit a nahradit novými. Je možné, že tato pověra stojí za přesvědčením, že mohou také absorbovat elektromagnetické záření.

Mohlo by vás zajímat:  "Musím počítat každou korunu, nakupuji i nahnilé potraviny za nižší ceny," přiznává senior František
Zdroj obrázku: Pixabay

Posilují krevní cévy

Kaštany jsou známé pro své zdraví prospěšné vlastnosti. Bylo prokázáno, že posilují krevní cévy a zabraňují tvorbě tzv. pavoučí žíly. Jsou bohatým zdrojem flavonoidů, které díky utěsnění cév mají také protizánětlivé vlastnosti. Kaštanový gel se doporučuje pacientům s kardiovaskulárními onemocněními a křečovými žilami.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-chestnuts
Přidat na Seznam.cz