Potatoes 1866415 1920

Objevte tajnou superschopnost brambor: Díky této zelenině bude celá domácnost zářit čistotou

V některých zemích se brambory využívaly jako okrasná rostlina, později se však dostaly na talíř a staly se oblíbenou pochoutkou gurmánů. Ukazuje se však, že použití syrových brambor je mimořádně všestranné. Naučte se pár triků, jak je můžete využít během domácího úklidu.

Odstraňte rez pomocí brambor

Kovové předměty, na které útočí rez, se mohou rychle poškodit a ztěžuje i jejich používání. Pokud vidíte, že se na vašich nožích nebo zahradnických nástrojích objevila rez, existuje snadný a účinný způsob, jak ji odstranit. Nepotřebujete kvůli tomu ani kupovat drahé a silné chemické přípravky. Můžete jednoduše využít brambory. Kyselina šťavelová, která se nachází v bramborách, vám pomůže rez odstranit. Stačí, když přiložíte plátky syrové brambory na postižená místa a necháte působit.

Mohlo by vás zajímat:  Kompost zhotovený z palet se hodí pro jakoukoli zahradu

Pokud vaše stříbrné nádobí ztratilo svou bývalou krásu nebo vaše stříbrné šperky ztmavly, můžete využít některé domácí způsoby k čištění stříbra. Nejjednodušší a nejlevnější metody zahrnují ponoření předmětů do vody, která zůstala po vaření brambor. Je však důležité, abyste do vody nepřidávali sůl nebo jiné koření. Do vychladlé tekutiny ponořte stříbro a nechte hodinu stát. Po uplynutí této doby, stříbro vyjměte, opláchněte vodou a trochu vyleštěte měkkým hadříkem. Bude zářit jako nové.

Zdroj obrázku: Freepik

Sklo bez pruhů

Pohled na skvrny, pruhy a nečistoty na oknech může být velmi frustrující. O to víc v situacích, kdy vám mytí oken nebo zrcadel zabere spoustu času a snažíte se, aby byly co nejdokonalejší. Naštěstí už nemusíte zbytečně moc drhnout. Mnohem lepším a jednodušším nápadem je nastrouhat několik syrových brambor a takto připravenou pastu aplikovat na měkký hadřík a poté otřít špinavé povrchy. Po dokončení jen umyjte kaši hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  Dýně nesmí chybět v podzimní kuchyni. Svými jedinečnými vlastnostmi tělo perfektně připraví na zimní období

Pokud vám však tato metoda nevyhovuje při mytí oken, můžete syrové brambory nakrájet na polovinu a problematická místa otřít středem brambory. Pak už jen potřená místa vyleštěte měkkým hadrem, dokud nedosáhnete uspokojivého výsledku. Zjistíte, že vám to vůbec nezabere moc času. Jelikož brambory nedráždí jemnou pokožku, můžete je použít i k čištění brýlí, lyžařských, plaveckých nebo i obyčejných slunečních.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/cleaning-tricks-potatoes-23076733
Přidat na Seznam.cz