Bobkovy List1

Vavřínový list navrátí krásu každým vlasům, příprava domácího balzámu je jednoduchá

Vavřínový list známe spíše v kuchyni jako koření, kterému říkáme bobkový list. Čerstvé listy této rostliny se používají také na vaření a mají mnohé použití. Nejčastěji se přidávají k jehněčímu masu. Vavřín je symbolem vítězství již od starověku: proč tedy nezvítězit nad slabými vlasy? Vavřín si můžete pěstovat doma, není to složité, když dodržíte jen několik málo podmínek. A pak si jej budete moci užívat také v čerstvé podobě kdykoli budete mít chuť.

Zdroj obrázku: Freepik

Síla přírody

Místo toho, abyste se uchýlili k používání komerčních produktů, sáhněte po těch, které si můžete připravit sami. Ušetříte tím spoustu peněz a také své zdraví. Protože používáním chemikálií dochází k dalšímu příjmu radikálů do těla. Když se tyto radikály v těle nahromadí, mohou způsobit velké množství zdravotních problémů. Mezi ty nejvážnější patří nádory, vznikat ale mohou také chronická onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Kmín zná lidové léčitelství odpradávna. Napomůže dobrému zažívání a doplní jeden důležitý prvek

Jak vavřín pomáhá?

Vavřínové listy mají antiseptické účinky – zmírňují zánětlivé procesy a zlepšují celkový vzhled vlasů. Můžete je použít na mastné vlasy, protože regulují hladinu mazu, ale také na problémy s lupy, protože vavřín zlepšuje také stav pokožky hlavy a tomuto problému předchází. Kromě toho pomohou také pro lepší růst vlasů, protože zrychlují kapilární oběh. V neposlední řadě působí také jako hnojivo pro vlasové cibulky.

Zdroj obrázku: Freepik

Vlasový kondicionér z vavřínu

Vavřín je možné použít také na přípravu domácí kosmetiky. Je ideální pro matné vlasy, které se snadno lámou a vypadávají. Připravit si kondicionér není nic těžkého. Vezměte si hrst čerstvých listů nebo balíček sušených bobkových listů a rozdrťte je co nejvíce. Ty sušené budete muset rozdrtit na prášek. Zalijte je sklenicí vroucí vody a počkejte, až směs vychladne. Přeceďte přes jemné plátýnko a po použití šamponu naneste na vlasy. Vmasírujte do vlasů, čímž ještě více podpoříte prokrvení pokožky hlavy. Nechte krátce působit a poté opláchněte.

Zdroj: https://www.24mantra.com/blogs/organic-lifestyle/bay-leaf-for-hair-does-it-really-work/
Přidat na Seznam.cz