Blooming Christmas Cactus Schlumbergera Thanksgiving Cactus

Vánoční kaktus ocení odpočinek i dostatek vody. Pak se obsype překrásnými květy

Vánoční kaktus je obdivován hlavně pro krásné květy, které se objevují na rostlině během zimy. Stává se však, že navzdory péči nechce kvést, nebo ještě hůře, začíná ztrácet květy a pupeny. Dejte své rostlině to, co potřebuje, a vyhněte se těmto chybám.

Důvody nekvetení

Pravidelně ho zaléváte, má dostatek tepla i světla, a přesto se na kaktusu neobjevují pupeny? Velmi důležitý pro vánoční kaktus je dostatečný, několikatýdenní odpočinek, který podpoří jeho kvetení. V tomto okamžiku by květina měla stát na místě, kde teplota nepřesahuje 15 stupňů Celsia.

Mohlo by vás zajímat:  Z květů rostlin se můžete těšit i v zimním období, stačí jen zasadit ty správné které kvetou v chladném období

Proto je dobré nechat vánoční kaktus na podzim na balkoně. Pokud jste tak neučinili, můžete rostlinu vzít na pár týdnů do chladnější místnosti, ale pak musíte počítat s tím, že váš kaktus nebude kvést na Vánoce, ale na konci ledna, nebo dokonce v únoru. Dalším důvodem, proč kaktus nechce kvést, může být abnormální půdní vlhkost.

Zdroj obrázku: Freepik

Správné zalévání

Aby kaktus krásně kvetl a neztratil své květy, musí být substrát mírně vlhký. Pokud rostlina nekvete, může být důvodem i příliš mnoho vlhkosti. Rostlina nemá ráda sucho, proto by měl být substrát stále vlhký, nemůžete to však přehánět, protože snadno vznikne plíseň. Pokud listy rostliny mění barvu nebo jsou vrásčité, může jít o jasný příznak nesprávného zalévání.

Mohlo by vás zajímat:  Čištění listů je důležitou součástí péče o pokojové rostliny, aby zůstaly zdravé

Pro květinu je velmi důležité, abyste ji nepřenášeli. Vánoční kaktus nemá rád změnu polohy. Pokud ho přemístíte ze současného místa, je možné, že začne velmi rychle chřadnout. Pokud přesunete rostlinu, která má pupeny, je velká šance, že opadnou. Rostlinu určitě nepřemisťujte v prosinci, pokud jí změníte polohu v tomto období, raději už nepočítejte tuto zimu s jejím kvetením.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/ornamental/cacti-succulents/christmas-cactus/how-to-make-a-christmas-cactus-bloom.htm
Přidat na Seznam.cz