Young Woman Doing Housework Cleaning Kitchen

Odmrazit mrazák a vyčistit lednici není těžké. Se správným postupem to půjde snadno

Chladnička potřebuje alespoň jednou za měsíc vyčistit. Co byste měli udělat, když se v lednici začne tvořit námraza? Okamžitě ji odmrazit! Díky tomu si zachová svoji deklarovanou životnost. Jak vyčistit lednici? Jak odmrazit mrazák? Je to trochu časově náročné, ale není to tak těžké, jak to zní!

Jednoduchý postup

Nejprve z ledničky vytáhněte jídlo. Otočte termostat do polohy vypnuto a poté odpojte chladničku ze zásuvky. Nechte otevřená její dvířka. Vyjměte všechny odstranitelné části (poličky atd.) a omyjte je teplou vodou a prostředkem na mytí nádobí. Otřete do sucha, aby se do lednice zbytečně nedostala vlhkost. Pravidelně kontrolujte vnitřek chladničky. Vodu, stékající po stěnách, otírejte hadříkem. Voda může trochu zapáchat, což je přirozené.

Mohlo by vás zajímat:  Připálený hrnec nikdy nevyhazujte. Existuje účinné řešení, po kterém bude nádobí opět jako nové

Po odmrazování se vyplatí otřít těsnění kolem dveří chladničky hadříkem namočeným v alkoholu. Zničíte tak všechny nahromaděné bakterie.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet zbaví zápachu

Pokud se z lednice line nepříjemný zápach, pomůže vám nenahraditelný ocet. Na jednu sklenici vody použijte jednu sklenici octa, poté vnitřek lednice vytřete houbou namočenou v připraveném roztoku. Když je lednice suchá, vložte do ní všechny poličky a poté potraviny. Nezapomeňte resetovat termostat a zapnout chladničku.

Nikdy neloupejte led

Zatímco čistíte chladničku, přichází na řadu i mrazák. Tato fáze trvá o něco déle kvůli nižší teplotě a případné námraze. V žádném případě neloupejte led z mrazáku ani neškrábejte jeho povrch nožem. Myslete na to, že byste mohli poškodit mrazák a ublížit přitom sobě i ledničce, za mrazicí stěnou se totiž nachází chladicí systém. Pokud je na stropě mrazáku velká námraza, po vyjmutí obsahu tam postavte misku pro odkapávající vodu. Jsou-li i stěny pokryté námrazou, musíte misky pravidelně vyměňovat a vytírat vodu. Po odmrazení můžete stěny mrazničky také otřít roztokem octa a vody, abyste se zbavili případného zápachu.

Zdroj: https://www.appliancesonline.com.au/academy/small-appliances/how-to-defrost-your-fridge-or-freezer/
Přidat na Seznam.cz