Blooming Pink Christmas Schlumbergera Cactus Pot Windowsill Epiphyllanthus Epiphyllum Zy

Vánoční kaktus obsypaný květy můžete mít i vy. Stačí znát jeho chutě

Sousedovi krásně kvete vánoční kaktus a vy jen tiše závidíte. To už ovšem nemusí být vaše situace, stačí použít zázračný extrakt a můžete se těšit na krásné květy. Nebudete za to utrácet dokonce žádné peníze, to, co potřebujete, máte už určitě doma.

Nekvetoucí kaktus

Věnujte pozornost, jaké osvětlení vaše rostlina má, nevhodná poloha může být pro rostlinu zdrcující. Zahradníci věnují osobitou pozornost skutečnosti, že kaktus potřebuje 12 hodin tmy, zejména od září do prosince. Dalším důvodem nedostatku nových květin může být nevhodné zalévání. Vždy zkontrolujte substrát, nikdy nemůže být zcela suchý.

Mohlo by vás zajímat:  Vypěstujte si vlastní Adélu. Některé masožravky můžete mít doma

Nejlepší je zalévat vánoční kaktus jednou týdně. Nezapomínejte, že je lepší, když kaktus zaléváte tím způsobem, že nalijete vodu do podnosu pod květináčem, ať si může rostlina vzít tolik vody, kolik potřebuje. Další důvody, proč kaktus nekvete, mohou být špatná teplota nebo rychlé změny. Tato rostlina vyžaduje stabilní podmínky.

Zdroj obrázku: Freepik

Banánový extrakt

O vlastnostech banánové slupky jsme už psali mnohokrát. Můžete z ní připravit prášek na orchideje nebo jehličnany. Dracény na něj také velmi dobře reagují. Skvěle dokáže pomoci barvě a stavu listů. Ukazuje se, že banány mohou také pomoci s vánočním kaktusem. Krásně bude kvést po době odpočinku, dáte-li mu tento extrakt. Je bohatý na draslík a fosfor, které jsou potřebné pro růst mladých výhonků a kořenového systému.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň na substrátu je varovným signálem, rostlina je přelitá a trpí

K přípravě vám bude stačit pouze banánová slupka, horká voda a litrová nádoba. Banánovou slupku nakrájejte na menší části a vložte do nádoby. Zalijte je teplou vodou a nechte dva dny stát na tmavém místě. Po uplynutí této doby zřeďte výluh s vodou v poměru 1 : 1. Můžete hnojivo nalít do láhve a jednoduše zalít květiny 3–4krát týdně.

Zdroj: https://www.cremajoe.com.au/blogs/news/how-to-make-banana-peel-fertiliser
Přidat na Seznam.cz