Stylish Botany Composition Home Garden Interior With Wooden Mock Up Poster Frame Filled Lot Beautiful House Plants Cacti Succulents Different Design Pots Floral Accessories

4 nejčastější chyby, kvůli kterým rostliny chřadnou: napravit je zvládne i úplný amatér

Rostliny v květináči jsou nejlepší dekorací, kterou si můžeme domů pořídit. Slouží navíc k čištění vzduchu, takže se budeme doma cítit mnohem lépe. Abychom se z nich mohli těšit po dlouhou dobu, musíme o ně samozřejmě správně pečovat. Dnes se podíváme na základní prvky v péči o rostliny, na které nesmíme nikdy zapomínat. Jedině s nimi budou naše rostliny vždy zdravé a krásné.

Zalévání rostlin

Největší chybou, kterou lidé dělají, je špatné zalévání. Nejlepší je rostliny zalévat častěji po malých dávkách. Můžete je klidně zalévat i dvakrát denně, když jim vždy dáte malé množství vody. Nejdůležitější pravidlo správné péče o rostliny zní: Je lepší zalévat méně než přelévat rostliny. Zároveň je ale nesmíte nechat vyschnout, jinak nebudou mít sílu na růst a vývoj.

Mohlo by vás zajímat:  Běžně se jim nedaří, ale když se pěstují v temných a tmavých místnostech, ukážou svou krásu

Umístění rostlin na příliš tmavá místa

Všechny rostliny potřebují dostatek světla. Při umístění nemyslete jen na dekorativní účely. Většina rostlin potřebuje světlo a kyslík. V rohu na podlaze vám jistě růst nebudou. Na druhou stranu to se světlem nepřehánějte. Mnoho rostlin je citlivých na spálení slunečními paprsky. Nejlepší je světlé místo, ale parapet pro většinu rostlin není vhodným místem.

Zdroj obrázku: Freepik

Nadměrné nebo nedostatečné hnojení

V případě hnojení musíte postupovat stejně jako při zalévání. Hnojiva nesmí být příliš mnoho, ale ani příliš málo. Přírodní hnojiva budou vždy skvělou volbou, ale ani s nimi to nesmíte přehánět. Každá rostlina je na tom trochu jinak, a proto se informujte u zahradníků nebo v knihách o zahradničení. Následujte rady odborníků a vašim rostlinám se bude dařit skvěle.

Mohlo by vás zajímat:  Listy pokojových rostlin znovu získají lesk díky základní péči

Žádné přesazování

Mnoho lidí podceňuje důležitost pravidelného přesazování. Možná na to zapomínáte nebo jste příliš líní. Většina pokojových rostlin ale vyžaduje přesazování. Udělat byste to měli alespoň jednou za rok, ale informujte se u konkrétního druhu rostliny, protože každá rostlina je úplně jiná. Obecně musíte přesazovat mladé rostliny jednou za rok a starší kusy jednou za dva roky.

Zdroj: https://bloomboxclub.com/blogs/news/indoor-plant-care-9-common-houseplant-mistakes-to-avoid
Přidat na Seznam.cz