Woman Hat Working Garden

V září čeká každého zahradníka několik důležitých úkolů

Září je zásadním měsícem pro všechny majitele zahrady. Čeká je totiž obrovské množství práce, které musí udělat. Na podzim je více práce než na jaře. Musíte s tím počítat a pořádně si naplánovat celé září na zahradě. Počítejte také s tím, že vám může plány narušit špatné počasí. Začněte pomalu a postupujte systematicky. Poradíme vám, jak na to.

První týden

Připravte si zahradu na podzim. Během prvního týdne v září se soustřeďte na odstranění nemocných a poškozených rostlin ze zahrady. Pravidelně zalévejte trávník a používejte vhodné hnojivo. Díky tomu bude váš trávník vypadat krásně i na podzim. Neuškodí, když si zkontrolujete hnojiva i herbicidy, abyste byli připravení na nadcházející sezónu.

Mohlo by vás zajímat:  Myši z domu vypudí specifické vůně. Použít lze také pasti, které hlodavcům neublíží

Druhý týden

Další týden bude čas na výsadbu a péči o stávající rostliny. Trvalky a jarní cibuloviny můžete vysadit do záhonů. Zároveň zkontrolujte všechny kvetoucí rostliny a odstraňte odkvetlé květy. Pravidelně vše zalévejte, aby se záhonům i trávníku dařilo dobře i na podzim. Máte-li rostliny i v květináčích, můžete je dát na chráněné místo, kde se k nim nedostane mráz.

Zdroj obrázku: Freepik

Třetí týden

V září dozrává mnoho ovoce i zeleniny. Dozrálé plody pravidelně sbírejte a kontrolujte stav stromů i keřů. Podzim je také ideálním časem na řez ovocných stromů. Jestli plánujete novou výsadbu stromů, udělejte to právě v tomto období. Jestli máte zahradní jezírko, pusťte se do jeho vyčištění a pořádně ho připravte na mrazivé počasí.

Mohlo by vás zajímat:  Při zakládání zahrady neradi čekáme, než vše vyroste. S těmito triky bude výsledek rychlejší

Čtvrtý týden

Poslední týden v září je ideální pro úpravy záhonů. Zbavte se všech zbylých rostlin a připravte na zimu také půdu. Ujistěte se, že máte k dispozici dobrý materiál na zakrytí záhonů. Použít můžete také ochranné plachty, které budou ideální hlavně pro mladší stromy a keře. Každý zahrádkář ví, že podzim je velmi náročným obdobím na zahradě. Pilná práce se ale vyplatí a její plody uvidíte na jaře.

Zdroj: https://www.thompson-morgan.com/what-to-do-in-the-garden-in-september
Přidat na Seznam.cz