Woman Cutting Some Plants Her Garden

Září je ideální čas pro kontrolu zahradních rostlin

Září je přechodem z léta do podzimu a pro zahrádkáře je to zásadní čas pro zhodnocení stavu zahrady. V tomto článku prozkoumáme, jak analyzovat stav zahrady v září, a poskytneme tipy, které vám pomohou činit informovaná rozhodnutí pro nadcházející měsíce.

Posuďte zdraví rostlin

Prvním krokem při analýze zahrady je zhodnocení zdraví rostlin. Hledejte známky stresu, nemoci nebo napadení škůdci. Dávejte pozor na žloutnutí listů, vadnutí nebo jakékoli neobvyklé zbarvení. Okamžitě odstraňte veškerý mrtvý nebo nemocný rostlinný materiál, abyste zabránili dalšímu šíření. Září je skvělý čas na důkladnou kontrolu vaší zahrady, protože problémy zachycené včas lze účinně řešit.

Mohlo by vás zajímat:  Nebezpečné klíště číhá všude. Při jeho vyndávání z kůže je namístě nejvyšší opatrnost

Kontrola stavu půdy

Zdravá půda je základem prosperující zahrady. Proveďte test půdy, abyste určili její pH, obsah živin a celkové zdraví. Můžete si zakoupit sadu na testování půdy nebo poslat vzorek místní laboratoři. Na základě výsledků můžete upravit pH půdy, doplnit ji organickou hmotou nebo přidat specifická hnojiva, abyste zajistili, že vaše rostliny budou mít na podzimní období potřebné živiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Prořezávání a ořezávání

Prořezávání a stříhání jsou zásadní úkoly v září. Ořezejte přerostlé větve a mrtvé dřevo keřů a stromů, abyste podpořili jejich zdravý růst a udrželi čistý vzhled. Kromě toho odumřelé květy podporují nové kvetení.

Mohlo by vás zajímat:  Voda z brambor najde využití jako hnojivo i pro hubení plevele

Vyhodnoťte potřeby zavlažování

Vzhledem k tomu, že se teploty ochlazují a srážky zvyšují, budete muset upravit svůj zavlažovací plán. Pravidelně sledujte vlhkost půdy a zalévejte pouze v případě potřeby. Dávejte pozor, abyste nepřelévali, protože nadměrná vlhkost může vést k hnilobě kořenů. Zvažte investici do srážkoměru, který vám pomůže určit, zda vaše zahrada má dostatek přírodní vody.

Řešení plevele a mulčování

Problémem může být i v září plevel. Udržujte své zahradní záhony bez plevele, aby nemohl zápasit s vašimi rostlinami o živiny a vodu. Po odplevelení zvažte přidání vrstvy mulče, abyste udrželi půdní vlhkost, regulovali teplotu a omezili růst plevele. Mulč také dodá vaší zahradě úhledný vzhled.

Zdroj: https://www.diy.com/ideas--advice/outdoor--garden/caring-for-your-garden/5-autumn-gardening-tips
Přidat na Seznam.cz