Beautiful Orchid Flower Garden

Některé orchideje přežijí venku i mrazivou zimu. Jejich netradiční vzhled na první pohled upoutá

Orchideje jsou krásné rostliny, které má v oblibě mnoho lidí. Někteří z nich si ale stěžují na náročnou péči. Ve skutečnosti není složitá, ale je třeba pamatovat na to, že orchidejím musí být zajištěny odpovídající podmínky. Odvděčí se vám krásným kvetením a budou jedinečnou dekorací.

Mohou být orchideje na zahradě?

Existují druhy orchidejí, pro které budou podmínky na zahradě ideální. Ne každý druh orchideje je ale stavěný do venkovních podmínek. Proto je třeba pořídit vždy konkrétní odrůdu, která je vhodná na pěstování venku – ideální bude zeptat se přímo v zahradnictví, kde vám vhodný druh doporučí. Nebo zkuste tyto druhy, které vám na zahradě budou nádherně prospívat.

Mohlo by vás zajímat:  Naplánujte svou jarní zahradu už nyní. Po zimě budete připravení

Plejonky

Celoroční pěstování venku dokážou snést pouze plejonky. Dokonce vydrží mrazy až do -20 °C. Je však nutné je na zimu izolovat a zajistit jim suchou zem. Mají rády polostinná stanoviště s dobře propustnou zeminou. Zajistit je potřeba také substrát, který by měl být lehký, dobře propustný, dostatečně výživný a mírně kyselý. Již v polovině dubna je možné pomalu odstranit ochranu před zimou, ale vše záleží na počasí. Jakmile začnou rašit listy, můžeme začít zalévat a hnojit.

Mohlo by vás zajímat:  Při správném skladování vydrží zahradní nábytek několik sezón
Zdroj obrázku: Freepik

Jak pečovat o zahradní orchideje?

Určitě je vhodné kupovat již vzrostlé rostliny. Mají již dost sil, takže se na novém stanovišti snadněji ujmou. Je třeba pamatovat na to, že kořenový systém orchidejí je velmi křehký, takže při přesazování je nutné postupovat skutečně pomalu a obezřetně. Chvíli trvá, než na novém místě zakoření a začnou se rozrůstat.

Jak na přesazování?

Kromě plejonek je třeba ostatní druhy přesunout na zimu do tepla. Jak na to? Orchideje nemají rády přesazování nebo střídání poloh. Nejlepší je zasadit orchideje do květináče a umístit je v této formě do země a na podzim je vykopat a přesunout do teplé místnosti nebo je postavit na parapet. Tak se vyhnete riziku poškození kořenového systému.

Zdroj: https://www.aos.org/orchids/additional-resources/orchids-outdoors.aspx
Přidat na Seznam.cz