Strawberry Bushes With Many Ripe Red Berries Planting Growing Eco Strawberry Using Modern Technologies Equipment

V létě může každý sklízet bohatou úrodu jahod. Stačí nenechat je o samotě

Rostliny, stejně jako lidé, se mohou podporovat v růstu. Musíte ale vědět, které rostliny zasadit do těsné blízkosti. Léto se blíží a s ním také sezóna jahod. Když zvolíte správné bylinky nebo zeleninu do blízkosti jahod, můžete se těšit na obrovskou úrodu a skvělou chuť. Podívejme se, jaké plodiny budou nejlepší pro toto sladké ovoce, které všichni milujeme.

Jakou zeleninu vysadit vedle jahod?

Pro mnoho lidí jsou šťavnaté jahody symbolem krásného léta. Nejlépe chutnají ze zahrádky, když si je můžete sami utrhnout z keříku. Abyste měli co největší úrodu, budete potřebovat pár osvědčených triků. Jedním z nich je také výsadba určitých rostlin do jejich okolí. Díky tomu budou získávat více živin a škůdci se od nich budou držet dál.

Mohlo by vás zajímat:  Slupky z ovoce a zeleniny nejsou žádný odpad, ale cenná surovina

První možností jsou některé druhy zeleniny. K jahodám se skvěle hodí česnek, cibule, pórek nebo pažitka, ale také luštěniny nebo listová zelenina (salát nebo špenát). Cibule a česnek ochrání jahody před škůdci, luštěniny zajistí jejich bujný růst a listová zelenina pozitivně ovlivní chuť jahod a navíc získáte mnohem pestřejší jídelníček, protože si vypěstujete další druhy zeleniny na jednom místě.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky, které podpoří růst jahod

Další možností je zasadit do okolí jahod bylinky. Nejčastější volbou je kopr, tymián, koriandr, kmín, šalvěj nebo máta. Na záhonech s jahodami stojí za to zasít také heřmánek nebo brutnák. Tyto byliny jsou magnetem pro hmyz, který opyluje květy a dokáže podpořit jahody v rozkvětu. To je velmi důležité. Navíc získáte čerstvé bylinky, které můžete použít nejrůznějšími způsoby.

Mohlo by vás zajímat:  Zahradní nářadí je důležité před uskladněním správně ošetřit

Co jahody nesnáší?

Brukvovitá zelenina je jednou ze skupin rostlin, které byste k jahodám dávat rozhodně neměli. Zelí, růžičková kapusta, květák, brokolice, kedlubny nebo okurky budou mít velmi negativní vliv na zdraví červeného ovoce. Jahodové keře také nebudou plodit v případě, že je dáte do blízkosti lesních jahod, malin nebo ostružin. Hlavním důvodem je rozšíření škůdců a chorob.

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/strawberry-companion-plants
Přidat na Seznam.cz