Gardening Tools Shovel Spade Pruner Rake Glove Primrose Flowers Soil Background Spring Summer

Péče o zahradu začíná na jaře. Trávník, záhony i stromy se odvděčí dokonalým vzhledem

Jaro je ideální doba, kdy je nejlepší začít pracovat na úpravě zahrady. Po zimě to může nějaký čas trvat, než dáte dohromady například trávník. Jak připravit zahradu na novou sezonu a na co si dávat pozor, abyste jí naopak neublížili a neudělali něco špatně? Někteří zahradníci mohou dělat chyby, které je pak stojí cenné hodiny práce.

Začněte s trávníkem

Nejdříve byste se měli zaměřit na trávník. Po zimě se na něm může objevit nejen plíseň, ale také žluté skvrny, které mohou znamenat, že je trávník napadený škůdci. Plíseň budete muset odstranit. Vhodné bude trávník odvzdušnit – to je metoda, při které se trávník propichuje a prokypří se tak půda, která je po zimě velmi tvrdá. V dubnu také můžete ořezat ovocné stromy a keře. Aplikovat můžete i postřiky. U některých stromů ale budete muset ještě několik týdnů počkat.

Mohlo by vás zajímat:  O svátcích a oslavách naše trávení trpí. Uleví mu známé i méně tradiční metody

Pokud máte na zahradě malé jezírko nebo rybník, bude také čas se o něj postarat. Z vody vyndejte staré listí, které může způsobit vznik řas. Zkontrolujte také vodní rostliny, aby byly připravené na jaro a léto. Jestli máte v jezírku řasy, rostliny zkuste přesadit. Na mnoha zahradách pak najdete také jehličnany, většinou se prořezávají po celý rok. Dejte si pozor především na škůdce.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké květiny můžete v květnu vysadit?

Připravit si můžete také záhony, do kterých pak můžete vysadit různé květiny. Je dobře půdu mulčovat, protože tím udržíte půdu vlhkou a nebudete se muset trápit pravidelnou zálivkou. Pokaždé ale sledujte stav půdy, v některých případech ji budete muset obměnit. Záhony by měly být v rovině, aby se rostlinám dařilo.

Mohlo by vás zajímat:  Bramborový zázrak končí běžně v odpadu. Je přitom jedinečným čističem i výživnou kosmetikou

Jaké rostliny můžete zasít v květnu? Ideální je chrpa, mák nebo slunečnice, které v zahradě působí krásným dojmem, zvlášť pokud jich budete mít hodně na jednom místě. Vyplatí se vysadit také šalvěj nebo jiné rostliny. Dbejte na to, abyste rostlinám vybrali vhodné místo.

Zdroj: https://getbusygardening.com/spring-garden-clean-up/
Přidat na Seznam.cz