High Angle View Man Unrolling Carpet Cleaning Service Concept

Při čištění koberců se mnozí zbytečně moří. Pro dokonalé vyčištění stačí obyčejná mouka

Čištění koberců může být těžkopádné a spotřebuje hodně energie. Mnoho z nás velmi často přistupuje k čištění koberců nesprávným způsobem. Zjistěte, jak nejlépe vypucovat koberec bez použití chemie pomocí potravinářského produktu, jako je mouka!

Domácí metody čištění různých typů povrchů jsou obvykle účinnější než chemikálie. Na domácí práce často používáme sodu, ocet nebo citron. Ukazuje se, že do této skupiny patří i bramborová mouka, která se skvěle hodí na čištění koberců.

Domácí způsob čištění koberců – kde začít?

Mnoho z nás začíná koberec čistit tím, že na něj aplikuje chemické přípravky. To je obrovská chyba, která místo usnadnění může čištění koberce značně ztížit. Je dobré začít jednoduchým vysáváním. Odstranění nečistot bude mnohem jednodušší, pokud nejprve z povrchu koberce odstraníme prach, písek a další nečistoty, které by se při čištění jen roznesly po povrchu. Koberec je nutné důkladně vysát – nezaměřujte se na konkrétní skvrnu, kterou hodláte později odstranit. Díky tomu se vyhnete zabarvení po čištění.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte svou zahradu na zimu ve třech krocích. Na jaře se opět zazelená do krásy

Domácí způsob čištění koberců – přizpůsobte jej typu koberce

V první řadě stojí za to věnovat pozornost délce štětin. Krátká vlákna jsou vysáta rychle, nadýchaný, chlupatý koberec je mnohem větší výzvou. A co víc, v tomto případě se také vyplatí koberec přímo vyklepat. Nejjednodušší způsob čištění je u koberců s krátkým vlasem, proto se zaměříme na ty huňatější.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí způsob čištění koberců bramborovou moukou

Chlupaté, vlněné koberce jsou často zanesené špínou, která proniká hluboko do vláken. Nečistoty usazené ve strukturách štětin lze snadno odstranit díky bramborové mouce. Díky svému složení dobře přilne k nečistotám a prachovým částicím. Její struktura pak usnadní vyčištění mouky z koberce.

  1. V první fázi čištění koberců bramborovou moukou jí posypte celý koberec. Nejlépe je ji nanést přesně mezi vlákna například pomocí nástavce na vysavač nebo kartáče.
  2. Aby mouka absorbovala co nejvíce nečistot, nechte koberec 2–3 hodiny působit a poté srolujte a vyklepejte. V této fázi se můžeme trochu unavit, ale mějte na paměti, že klepání koberce není hotové, dokud látka práší.
  3. Při použití bramborové mouky k čištění koberců pamatujte, že ji nelze vysávat, protože by mohlo dojít k poškození motoru spotřebiče.
Mohlo by vás zajímat:  Při pěstování balkonovek se dopouštíme chyb, kvůli kterým jsou krásné jen chvíli

Mokré čištění koberců bramborovou moukou

Na odstranění skvrn se bude hodit mokré čištění koberců bramborovou moukou. Skvrna, která již pronikla a zaschla, se odstraňuje mnohem obtížněji. Není to však nemožný proces a zde je způsob, jak se s tímto problémem vypořádat.

Na skvrny si můžete připravit speciální přípravek, na který budete potřebovat bramborovou mouku a ocet. Smícháme je v nádobě v poměru 1 : 1. Po promíchání by měl přípravek připomínat pastu, kterou naneste na nečistoty a nechte působit 24 hodin. Druhý den čistič důkladně vysajeme a máme hotovo.

Zdroj: https://247newsbulletin.com/health-fitness/251876.html
Přidat na Seznam.cz