Keeping Your Teeth Good Condition

Úlevu při zubním kazu přinese zázračná pasta z kurkumy. Její výroba zabere jen pár minut

Říká se, že zuby jsou pohroma huby. V mnohých případech to platí, protože lidé se bojí zubařů, a tím pádem neřeší problémy, které jim v ústech mohou vzniknout. Jedním z nich je zubní kaz, který se může dostat do fáze, že vám budou muset odstranit celý zub. Jestli ale víte, jak o zuby pečovat, rozhodně si se zubním kazem poradíte. Vyrobit si můžete pastu z kurkumy, která dokáže zázraky.

Zubní kaz může ohrozit celou ústní dutinu

Zubní kaz je onemocnění, které způsobí nejen bolest, ale budete mít také značné nepohodlí při konzumaci jídla nebo pití teplých i studených nápojů. Ostrá bolest se může dostat do takové fáze, že nebudete moci ani usnout. Proto je dobré zubním kazům předcházet, a to nejen pravidelným čištěním zubů, ale také návštěvami zubaře, který vám pomůže zuby vyčistit a poradí v případě, že si nevíte rady.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat bobkový list
Zdroj obrázku: Freepik

Bakterie, které zubní kaz způsobují, mají na svědomí také zápach z úst nebo jiné problémy s ústní dutinou. Zvyšuje se riziko vzniku srdečních chorob a také cukrovky. U těhotných žen pak hrozí riziko, že budou mít narozené dětí menší váhu. A jak vlastně zubní kaz vzniká? Způsobují ho bakterie v našich ústech. Produkují kyseliny, které škodí zubní sklovině, a vznikají drobné částečky, které se rozšiřují a zvětšují.

Pomozte si domácími zubními pastami

Pokud chcete s návštěvou zubaře počkat, vyplatí se znát recepty, díky kterým si připravíte léčivou zubní pastu. Ta může účinně pomoci proti zubnímu kazu. Jednou z nich je pasta kurkumová a na její přípravu budete potřebovat:

  • 1/4 lžičky kokosového oleje,
  • 1/4 lžičku kurkumy,
  • 2 kapky hřebíčkového oleje,
  • špetku soli.
Mohlo by vás zajímat:  Při vysoké hladině cholesterolu přijdou na pomoc i bylinky

Kurkumová pasta proti zubnímu kazu je velmi jednoduchá na přípravu. Stačí dát suroviny do misky a důkladně promíchat. Na kartáček pastu naneste a čistěte si zuby jemnými pohyby. Dejte si pozor, abyste se dostali i do míst, která mohou být náchylnější na zubní kazy. Pastu nechte několik minut působit, poté si znovu vyčistěte zuby. Nakonec si ústa vypláchněte vodou. Kurkuma obsahuje spoustu látek, které pomohou proti zubnímu kazu.

Zdroj: https://www.webmd.com/oral-health/what-to-know-turmeric-dental-care
Přidat na Seznam.cz