House Plants Window Sill Home Plant Care Spraying With Water Garden Care Ficus Home Work Cleaning

Udržte své rostliny zavlažené i během dovolené

Pokud pěstujete rostliny, jistě víte, jak důležitá je pravidelná péče. Ať už se jedná o zálivku, zastřihávání rostlin, či hnojení, vše má svůj smysl. Když odjíždíte mimo domov na jeden dva dny, nic se neděje. Jakmile ale odjíždíte na delší dovolenou, může nastat problém. Při dlouhodobější absenci zálivky mohou rostliny uschnout a vaše práce přijde vniveč. Preventivně předáváme klíče od bytu sousedům, členům rodiny nebo kamarádům, aby rostliny zalili. Víte o tom, že existují tři způsoby, jak se vypořádat se zálivkou, aniž byste potřebovali pomoc od někoho jiného?

Mohlo by vás zajímat:  Šťavnaté maliny ohrožují nejen škůdci. Nebezpečné nemoci mohou zničit celý záhon

Plastová láhev

První metoda je velice jednoduchá, stačí vám k tomu pouze plastová láhev. Plastovou láhev naplňte vodou a zasuňte ji do květináče hrdlem dolů. Voda se bude automaticky podle potřeby uvolňovat pomocí podtlaku. Po návratu domů zjistíte, kolik vody rostlina spotřebovala.

Zdroj obrázku: Freepik

Skleněná koule

Jestli vám PET lahve nevoní a chcete navíc i o něco elegantnější způsob, navštivte zahradnictví nebo hobbymarket. V těchto prodejnách narazíte na skleněné koule, které fungují stejným principem jako plastové lahve. Kouli naplníte vodou a zapíchnete do substrátu rostliny. Voda se bude taktéž postupně uvolňovat podle toho, jak bude rostlina potřebovat. Využít však můžete také služeb automaticky ovládaného čerpadla.

Mohlo by vás zajímat:  Želatina pomůže zamiokulkasu zakořenit a podpoří jeho zdraví

Provázek

Třetí metodou je provázek. Ten se hodí především u rostlin s nižší potřebou závlahy. Potřebovat budete pouze přírodní provázek a nádobu s vodou. Jeden konec provázku vložíte do vody, druhý do květináče. Ačkoliv se jedná o zvláštní způsob závlahy, pro některé rostliny je tím nejvhodnějším.

Všechny tři zmíněné postupy jsou velice snadné a cenově dostupné. Jejich aplikace je i rychlá. Pokud ale těmto způsobům nevěříte, stačí požádat někoho, aby se vám postaral o vaše rostliny. Na oplátku můžete tuto službu kdykoliv oplatit.

Zdroj: https://www.countryliving.com/uk/homes-interiors/gardens/a40401368/houseplant-care-holiday/
Přidat na Seznam.cz