Monster Leaves Green Background

Banánové hnojivo podpoří monsteru v růstu

Monstera patří mezi dominanty v mnoha domech a bytech. Lidé ji milují pro její velikost, krásné dekorativní listy a snadnou péči. Někdy se však může ukázat, že monstery od nás potřebují více než jen zalévání. Použijte pár triků a vaše monstera bude jako nikdy předtím.

Důležité zalévání

Zalévání monstery by mělo být praktikováno jednou týdně na jaře a v létě a o něco méně často na podzim a v zimě (každých 12–14 dní). To stačí k udržení rostliny v dobrém stavu. Nezapomeňte na pravidelné utírání prachu z listů. Také stojí za to rostlině poskytnout kropení sprejem. Monstera ho miluje, zejména její popínavé kořeny.

Mohlo by vás zajímat:  Drahé přípravky pro péči o rostliny mohou být škodlivé, lépe poslouží přírodní metody

Pro správný vývoj monstery bude nutné poskytnout této rostlině správné podmínky – především rašelinový substrát a polohu, kde nebude vystavena příliš intenzivnímu záření. V opačném případě může slunce způsobit změnu barvy na listech – je rozhodně lepší umístit ji na stinné místo než na velmi slunné.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí hnojivo

Kromě zalévání monstery milují ještě jednu věc, která jim pomáhá při růstu. Řeč je o hnojivu na bázi banánových slupek. Pokud chcete vědět, jak toto hnojivo funguje, připravte si banánové slupky. Jediné, co musíte udělat, je nakrájet slupky na kousky a poté je ponořit do vody tak, aby je zcela zakryla. Odvar bude připraven k použití, pokud počkáte nejméně 24 hodin.

Mohlo by vás zajímat:  Kapradiny pěstované v pokoji ocení stín, dostatek vody a důkladné hnojení

Čím déle budou slupky namočené, tím silnější bude účinek (může to být až 2 týdny). Po uplynutí této doby nalijte kapalinu do samostatné nádoby. Hnojivo může být lito přímo do substrátu monstery. Bohatost draslíku a vápníku učiní rostlinu silnější a její růst rychlejší. A co víc, tento lék je zcela přírodní, ekologický a velmi levný, a proto jej můžete používat poměrně často. Všimnete si efektů ve formě nových listů a svěžích výhonků.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-make-banana-water-for-plants-5218164, https://www.thesill.com/blog/how-to-care-for-monstera-monstera-deliciosa
Přidat na Seznam.cz