Bridge 53769 1280

Tyto zahradní květiny přežijí i mrazy, ušetří tak čas s přesouváním do tepla

Na podzim nás opět bude čekat palčivé rozhodování: kam na zimu uschovat oblíbené zahradní květiny. Nemusíte zoufat! Existují druhy, kterým chlad nevadí a můžete je na zahradě nechat i přes zimu. Těmto květinám nevadí nízké teploty ani vítr.

Vyzkoušejte pěstování chryzantém nebo aster

Jak se o takové rostliny starat? Nepotřebují žádný zvláštní režim. Chryzantémy patří mezi rostliny, které se mohou pochlubit květy různých barev. Mohou kvést až do podzimu, ale pokud teploty klesnou až k bodu mrazu, je lepší je vzít do teplejšího místa. Při rozkvětu zkraťte jejich výhonky a dejte je do chladu, kde v klidu přečkají až do jara.

Mohlo by vás zajímat:  Uložte begonie k zimnímu spánku. Stačí málo, aby na jaře znovu rozkvetly

Astry jsou u nás velmi oblíbené. Pokud je necháte venku, nebojí se ani mrazu a jejich výhodou je nenáročnost při jejich pěstování. Jestliže nemáte mnoho času se o rostliny starat, je astra pravá volba. Má ráda slunná místa a mírně vápenatou půdu. Květy by se nikdy neměly namáčet, a aby přežila do jara, musí se zastřihnout.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mezi nenáročné rostliny patří netýkavka nebo kostřava

Kostřava modrá patří mezi trvalé rostliny a je známá svým vzhledem, který připomíná třpytivou kouli. Nemá žádné podmínky pro růst, stačí jí jakákoli půda a množí se velmi rychle. Pokud ji budete pravidelně zalévat, sama si poradí a nemusíte si jí více všímat.

Mohlo by vás zajímat:  Při pěstování lilií hraje důležitou roli ořezání ve správný čas

Netýkavka je květina, která se také hodí pro začátečníky. Nemá ráda mnoho vlhkosti a také je potřeba jí pravidelně odstraňovat vybledlé pupeny. Pokud teplota klesne k nule, je dobré ji přemístit na teplejší místo, aby mohla na jaře znovu růst. Důležité je také pravidelné hnojení.

Kromě těchto okrasných rostlin si můžete zasadit i různé cibuloviny, jako jsou macešky, krokusy nebo další. Ty je ale potřeba před mrazem chránit kůrou, protože by je nízké teploty mohly spálit. Pokud ale chcete mít jistotu, že vám květiny budou dělat radost ještě na jaře, nastudujte si jejich pěstování a vždy sledujte počasí.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/environmental/frost-tolerant-plants.htm
Přidat na Seznam.cz