Cat 2195538 1920[1]

Kvůli nejznámějším mýtům si mnoho lidí kočku nekoupí. Realita je však od pomluv na hony vzdálená

Kočky patří mezi oblíbené domácí mazlíčky. Mnoho lidí často uvažuje nad jejich koupí, ale nakonec zvolí jinak. Proč tak učiní? Mnohdy proto, že se dočtou mnoho různých informací, které je znepokojí. Faktem ale je, že se jedná o známé a již mnohokrát vyvrácené mýty. Podívejme se na přehled informací o kočkách, které jste jistě již několikrát slyšeli, ale ve skutečnosti se jedná o nepravdy, které těmto živým tvorům jenom kazí pověst. Pokud se rozhodujete, zda si kočku pořídit či ne, zjistěte, čím vás kočky mohou překvapit. 

Kočky nepotřebují lidskou přítomnost

Existují mýty, které říkají, že kočky nepotřebují lidskou společnost. Je to ale pouhopouhý mýtus, protože kočky stejně jako psi lidskou společnost přímo vyžadují. Nejde jen o to, že kočku někdo podrbe po srsti, ale o celkovou spokojenost a především přítomnost osoby, která zajistí mírumilovnost kočky. Pokud si majitel tohoto domácího mazlíčka vyrazí někam na delší čas nebo se kočičce nebude věnovat, kočka může tesknit. A věřte, že to s jistotou poznáte.

Mohlo by vás zajímat:  Mořské řasy jsou u nás téměř neznámé, přesto se vyplatí občas si je dopřát
Zdroj obrázku: Pixabay

Kočky jsou vtíravé

Pokud se ke své kočce chováte hezky, jistě vám to oplatí. Mnoho z nich se lísá, některé zase otírají bradu o člověka. Je to tím, že si vás takzvaně značkují. Pod bradou se u koček nacházejí žlázy, které vypouštějí své specifické vůně, které cítí jen samo zvíře. Tímto způsobem vám projevuje náklonnost a bere vás za vlastního. Pokud si vás kočka oblíbí, může vás doprovázet všude, kam se v domácnosti hnete a čekat přede dveřmi, když se vrátíte domů. Také si může vyskočit na váš klín a dožadovat se mazlení.   

Mohlo by vás zajímat:  Mnozí nastrouhají brambory a šílí. Neznají jednoduché metody, díky kterým brambory nikdy neztmavnou

Na jméno neslyší

Kočka je zvláštní a chytrý tvor. Mnoho lidí tvrdí, že jejich kočka na jméno a zavolání nereaguje. Nenechte se tímto zmást. Je to většinou tím, že na kočku promluvíme jménem nebo na ni zavoláme jen tehdy, když ji chceme za nějaký čin pokárat. To je špatně, kočka vycítí negativní vibrace a nepřijde na zavolání. Na druhou stranu, pokud se kočka přijde pomazlit, moc dobře vnímá, co jí říkáte a mnohdy může zareagovat mňoukáním. Takže když ji v takových chvílích budete oslovovat jménem a budete na kočku přívětiví, kočka vás jistě na zavolání poslechne.

Mohlo by vás zajímat:  Papriky patří do jídelníčku každý den. Předejdou zákeřné nemoci a každá barva má co nabídnout

Kočky jsou hloupé a nenaučí se trikům

I takový je mnohdy názor na kočky. Velké množství majitelů psů si myslí, že jedině psi mohou poslouchat a naučit se spoustě povelů. Pokud se budete věnovat stejně i kočce, naučíte to i ji. Samozřejmě, bude to trvat déle, ale pokud kočku povzbudíte pamlsky, jistě to půjde. Možná kočka nebude dokonalým typem pro obrany, ale jistě ji můžete naučit prošení, dávání tlapky a mnoho jiných věcí. Stačí, když se své kočce budete věnovat.  

Zdroj: https://www.bluecross.org.uk/pet-advice/12-common-cat-myths-debunked
Přidat na Seznam.cz