Orchids 3392819 1280

Orchideje jsou oblíbené v interiéru, některé druhy je ale možné pěstovat i na zahradě

Orchideje patří mezi nejoblíbenější a hlavně nejkrásnější květiny, které můžeme pěstovat. Najdeme je v mnoha českých domácnostech, interiéru dodají styl. Orchideje patří mezi teplomilné rostliny, ale existují také druhy, které přežijí podzim i zimu venku na zahradě. I tak budou krásnou ozdobou a zaručí tropickou atmosféru.

Orchidej vzpřímená nebo kruštík vydrží i mrazíky

Mezi nejzajímavější druhy zahradních orchidejí patří Bletilla striata neboli orchidej vzpřímená, která je trvalkou. Může dorůst do výšky až 50 centimetrů a její listy vyrůstají z podzemních oddenků. Květy se objeví na začátku léta a mohou být bílé nebo růžové. Bletilla roste dobře ve stinných polohách, musí mít vlhkou půdu, do které je přimísena drcená borová kůra. Rostlina nemá ráda přesazování a přes zimu ji můžete skladovat v chladné místnosti až do jara, než ji znovu vysadíte na zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat ornithogalum dubium

Kruštík má malé bílé a fialové květy a může dorůst do výšky jednoho metru. Roste od června do září a má rád polostín a úrodnou vlhkou půdu. Nemusíte ho zakrývat ani schovávat, pokud se teploty dostanou na bod mrazu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Mezi méně známé druhy patří „kukačka“ nebo malokvětá orchidej

Druh známý jako „kukačka“ má malé květy, které jsou shromážděné v hrotu. Dorůstá 40–‍60 centimetrů a jeho květy jsou fialové nebo růžové, kvete od května do června. Rostlinu poznáte podle širokých kopinatých listů, které jsou poseté mnoha skvrnami. Květina malokvětá je originální svou strukturou. Jedná se o velmi náročné rostliny, nevhodné pro začátečníky. Mají rády polostín a humusovou půdu. Dobře snesou nízké teploty, i tak je vhodné je na zimu zakrýt.

Mohlo by vás zajímat:  Venkovní rostliny v zimě chráníme jen před mrazem a zapomínáme na další věci, které jim škodí

Dlouholistá orchidej je rostlina, kterou můžete vysadit na zahradě. Má fialově zbarvené květy a objeví se na začátku května. Květy vydrží do července, dobře roste v úrodné a vlhké půdě. Snáší sluneční světlo, ale vhodnější je pro ni částečný stín.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Grow-Orchids-Outside
Přidat na Seznam.cz