Alternative Herbal Medicine Mortar With Healing Botanical Herbs

Tyhle rostliny by měl mít doma každý. Krásně vypadají, dobře se pěstují, a dokonce léčí

Náš domov zdobí mnoho krásných květin. Některé ale nemají jen okrasnou funkci, mohou zlepšit i kvalitu našeho zdraví. Které to jsou a jak můžeme jejich účinků využít?

Aloe vera

Tato překrásná rostlina patří mezi léčivky. Rozříznutý list aloe se dá využít jako léčivý obklad, který uleví od bolesti. Gel z aloe má uklidňující účinky jak na pleť, tak na vlasy. Používá se i v kosmetice, přidává se do nejrůznějších přípravků a při kožních potížích dokáže téměř vždy pomoct. Vnitřně má zas pozitivní vliv na střeva a trávení.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí repelent z tymiánu a rozmarýnu ochrání před klíšťaty

Pelargonie vonná

Pelargonie jsou velmi oblíbené pro své krásné, voňavé květy. Je jich okolo 200 druhů a obsahují silice, které se využívají například v aromaterapii. Silice se využívá i k masážím, například při bolestech ledvin a v lidovém léčitelství je známý i odvar z pelargonie vonné. Ten má protizánětlivé účinky a podává se i na utlumení kašle nebo čištění cév či pro dezinfekci ústní dutiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Měsíček lékařský

Další z rostlin, které nejen krásně vypadají, ale jsou i užitečné, je měsíček lékařský. Jde spíše o ženskou bylinku, jelikož pomáhá tlumit menstruační potíže a je účinný i při menopauze nebo při dalších ženských potížích. Využít ho ale můžete i v kuchyni, dá se konzumovat v pokrmech. Díky svým léčivým květům, které obsahují flavonoidy, má protizánětlivé účinky. Prospívá zažívání a pomáhá tělu odstraňovat toxiny. Známý je také pro své vnější použití. Z měsíčku lékařského se vyrábí účinné masti na podrážděnou pokožku, urychluje hojení, bojuje proti popáleninám. Stejně jako pelargonii ho můžeme použít v péči o ústní dutinu.

Mohlo by vás zajímat:  Bylinková zahrádka se vejde i na malý parapet nebo balkon

Tyto tři rostliny se velice snadno pěstují a není problém je mít doma v květináči, kde je můžeme kdykoliv použít pro vlastní potřebu. Pokud budete vědět, jak je použít, mohou vám pomoct při řadě potíží.

Zdroj: https://www.myflowertree.com/blog/what-flowers-used-for-making-herbal-medicine/
Přidat na Seznam.cz