Brown Burmese Kitten Looking Away Preparing Catch Somebody Beautiful Domestic Animal Cat Playing Joyfully Nature

Kočka ráda zkoumá svět, venku na ni ale číhá nejedno nebezpečí

Kočka patří mezi zvířata, která jsou od příroda velmi zvědavá. Je velmi těžké je udržet v bytě, zvlášť pokud už poznaly svět venku. Některým kočkám stačí pobyt na balkoně, některé ale potřebují běhat po zahradě a kolem domu. Jak zabezpečit kočku a na co si dávat pozor, pokud bude cestovat dál než po vašem pozemku?

Kočce dopřejte pohyb, ale ochraňte ji před nebezpečím

Záleží na každém majiteli, jestli se rozhodne nechat kočku jen uvnitř, nebo si zabezpečí svou zahradu, aby se na ní mohla volně pohybovat tak, aby se nezranila nebo jí neublížil někdo jiný. Pokud bydlíte ve městě, hrozí riziko, že ji zajede auto nebo ji pokouše pes. Je pak velmi těžké sehnat majitele kočky, pokud není očipovaná nebo nemá obojek s adresou

Mohlo by vás zajímat:  Nedostatek vitamínů v zimě snadno doplní mražené zásoby. Ovoce, zelenina či ryby neztratí své živiny

Kočku, která se bude pohybovat venku, byste měli nechat vykastrovat, poté potřebuje očkování a pravidelně ji odčervujte. Pokud ji budete pouštět mezi další zvířata, možná bude vhodné zvážit také očkování proti vzteklině. Snadno také může chytnout nějaké klíště, ochránit ji můžete repelenty nebo obojky, které budou fungovat celou sezonu.

Zdroj obrázku: Freepik

Nové nájemníky nechte doma rozkoukat

Jestli jste si nově pořídili kočičku, dejte jí pár dní, než si zvykne na nový domov. Věřte, že pokud jednou zakusí svobodu, už ji velmi těžko udržíte v domácnosti – je možné, že k vám bude chodit jen se nažrat a občas možná na pomazlení. Jestli chcete mít kočku doma a zároveň jí dopřát čerstvý vzduch, můžete k domu přistavit voliéru.

Mohlo by vás zajímat:  Ve skleníku můžeme rostliny pěstovat po celý rok. Vytváří ideální podmínky pro jejich růst

V případě, že bydlíte v panelovém domě a máte balkon, můžete ho nechat zasíťovat, a vaše kočka tak bude v bezpečí, i když bude venku sedět na škrabadle. Kočky milují vyvýšená místa, proto si pohrajte s tím, jak bude její „domov“ na balkoně vypadat. V každém případě kočku po návratu domů zkontrolujte, jestli není zraněná nebo nemá přisáté klíště či jiného parazita.

Zdroj: https://www.ccspca.com/blog-spca/education/letting-cats-outside/
Přidat na Seznam.cz