Cactus Background Pattern Small Cacti Pots

O sukulenty se postará i ten, kdo nemá pěstitelské vlohy. Doma vytvoří dokonalou dekoraci

Jsou lidé, o kterých se říká, že dokáží umořit každou rostlinu, a proto by žádnou doma mít neměli. Není tomu tak, zřejmě jen nenašli správnou, která by pro ně byla vhodná. Sukulenty jsou právě těmi pokojovkami, které vynikají svou nenáročností, přitom dokáží příjemně zútulnit interiér. Sukulenty v listech a stoncích hromadí vodu, jsou kožnaté a maximálně soběstačné, přežijí i opravdu sparťanské zacházení. Které druhy zvolit a čím vynikají?

Aloe vera vítězí

Zřejmě nejpůsobivější a také nejužitečnější rostlinou ze skupiny sukulentů je aloe vera, která vyniká svými léčivými vlastnostmi. V dobách našich babiček byla v každé domácnosti, protože se užívala na nejrůznější kožní, ale i svalové nebo trávicí potíže. Dnes jsou výtažky z aloe vera sice dostupné v mnoha prodávaných výrobcích, ale není nad možnost mít po ruce stále čerstvé listy a extrakt. Aloe vera nadto vypadá zajímavě a může být ozdobou i v kancelářském prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Rostliny volají o pomoc. Rozpoznejte, co jim chybí, nebo čeho mají naopak přebytek

Svícník neboli visící srdce

Mezi další sukulenty nevyžadující přespřílišnou péči patří svícník neboli visící srdíčka, často je známý také pod názvy popínavý růženec či čínská lucerna. Ceropegia woodii se nadto pyšní překrásným vzhledem s lístky ve tvaru srdíček, které visí dolů. Vhodné je proto umístění do zdobného květníku a zavěšení na římsu, na balkon nebo na jiné vyvýšené místo. Vhodnější je zálivka spodem, aby si rostlina mohla vzít jen tolik vody, kolik potřebuje.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční hvězda vnese domů to pravé adventní kouzlo. Postarejte se, aby byla skutečnou ozdobou
Zdroj obrázku: Freepik

Roztomilý věšák zkrášlí poličku i stůl

Věšák shloučený (Rhipsalis cassutha) je sukulent, který vyniká zelenými dredy roztomile čnějícími z květníku. Říká se mu korálový kaktus a v přirozeném prostředí roste na skalnatých útesech i v korunách stromů na větvích. Je intenzivně zelené barvy a vypadá kouzelně v bílém květníku nebo v nádobě se zdobením z přírodních materiálů.

Tchynin jazyk není škarohlíd

Další sukulent se pro svůj vzhled dočkal názvů jako tchynin jazyk, had nebo šavle. Sanseviera sice nevypadá jako typický sukulent, ale řadí se do této skupiny a vyznačuje se intenzivním zeleným zabarvením se žlutými okraji. Interiéru dodá na domáckosti, kromě toho funguje jako skvělá čistička vzduchu od toxických látek včetně formaldehydu, hodí se proto i do ložnice.

Zdroj: https://gardenerspath.com/plants/general-guides/best-easy-care-exotic-succulents/
Přidat na Seznam.cz